Життя настільки непередбачуване, як і кинуті на стіл ігрові кості. Шанс, що випаде потрібна вам цифра, – трохи більше 15%, але шанс знайти професійного адвоката – ще менший.

Якщо все-таки життєві обставини змусили вас звернутися до професійного юриста для допомоги у вирішенні проблем, необхідно звернути увагу на декілька аспектів, які допоможуть вам не витратити гроші даремно.

Перше, на що варто звернути увагу, – кваліфікований адвокат ніколи не говоритиме про стовідсотковий результат у виграші справи, оскільки адвокат, докладаючи своїх зусиль, не може знати суб’єктивного ставлення судді до справи. Мінливість судової практики в Україні – це нормально. Законодавство змінюється щодня, ті чи інші норми тлумачаться по-різному, через різне ставлення тієї чи іншої палати Верховного суду, тож дискреція суду – це його право.

Наявність відгуків і рекомендацій – так, це теж не панацея, але й нехтувати цим фактором ніколи не потрібно. Перш за все, потрібно звертати увагу не на хороші відгуки, а на негативні, тому що переважно правда криється в них. «Сарафанне радіо» – дуже сильний маркетинговий хід, але, як то кажуть, «довіряй, але перевіряй». Усе-таки потрібно цей аспект оцінювати тільки в сукупності з іншими, але не окремо.

Корупційний аспект (пропозиція вирішити питання за гроші) – кажуть, що «хороший адвокат не той, який знає закони, а той, який знає суддю», але за нинішніх реалій це рішення легко скасовується в апеляції або касації, тому такого «рішення» варто уникати, бо воно може спричинити лише додаткові проблеми.

У чому різниця між адвокатом і юристом?

Юрист (від лат. jus – «право») – це фахівець з правознавства, професіонал у сфері права, який розбирається у законах та їх застосуванні. Щоб отримати юридичну освіту, людина повинна закінчити відповідний факультет вузу.

Адвокат – це фізична особа, яка має вищу юридичну освіту, який володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права не менше 2 років, склав кваліфікаційний іспит, пройшов стажування, присягу адвоката України й отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Адвокат користується широким переліком прав і повноважень, оскільки його діяльність урегульована Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який надає адвокату гарантії та додаткові права, на відміну від юриста. Права юриста як суб’єкта надання правової допомоги не врегульовані ніде. Юрист користується таким же колом прав і повноважень, що й звичайний громадянин, тому розраховувати на його процесуальну допомогу не варто.

Під кінець необхідно звернути увагу, що не існує нерозв’язних проблем – просто людина доклала ще не всіх зусиль. Керуйтеся своїм внутрішнім відчуттям під час вибору кваліфікованого адвоката, але і не нехтуйте об’єктивними фактами.

© Юридическая компания "АРЕС". Все права защищены. Использование материалов и новостей сайта разрешается при условии ссылки на www.areslex.com. Обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в любом абзаце на цитируемую статью или новость.