У наш час будівництво стало невід’ємною частиною нашого життя. Йдучи по вулиці, ми бачимо безліч об’єктів будівництва, починаючи з металевих гаражів і будинків та закінчуючи величезними торговими центрами і спортивними комплексами. У той же час багато хто з нас мріє побудувати свій будинок або ж відкрити бізнес, пов’язаний із будівництвом об’єктів нерухомості, оскільки ця галузь – одна із найприбутковіших у нашій країні.

З огляду на наявну практику, більшість людей, які бажають зайняти своє місце у сфері будівельного бізнесу, мають лише загальне уявлення про те, як законно побудувати що-небудь, будь то проєктна документація або здавання об’єкта нерухомості в експлуатацію.

Пояснити це явище нескладно, для цього достатньо лише поглянути на законодавчу базу щодо будівництва. Серед безлічі законодавчих актів з будівництва у першу чергу слід виділити такі:

 • Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»;
 • Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
 • наказ Міністерства розвитку громад і територій України від 02.12.2019 р. № 285;
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 13.04.2020 р. № 219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду».

Крім того, суб’єкти господарювання, які бажають здійснювати діяльність у сфері будівництва, зобов’язані оформити ліцензію. Починаючи із 2015 року така ліцензія видається Державною будівельно-архітектурною інспекцією.

Ліцензія на будівельну діяльність – це документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження будівельної діяльності протягом певного терміну, за умови виконання ліцензійних умов.

Специфіка отримання будівельної ліцензії полягає в тому, що підготовка необхідного переліку документів і подання їх у органи ліцензування – досить складна і трудомістка процедура, яка має приблизно такий вигляд:

 • необхідно подати документи до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБК) – там видадуть копію опису документів за підписом відповідальної особи й датою прийняття;
 • ДАБК розглядає заяву та направляє до ліцензійної комісії;
 • ліцензійна комісія розглядає документи з метою встановлення їх відповідності ліцензійним умовам та готує висновок;
 • орган ліцензування на підставі висновку ліцензійної комісії приймає рішення про видачу ліцензії.

Тому є сенс звернутися до юридичної компанії, яка візьме ці клопоти на себе й виконає всі дії грамотно і швидко. У першу чергу, звертаючись до юридичної компанії, ви заощадите свої час і нерви.

Більше того, юридична компанія має чималий досвід в отриманні будівельної ліцензії, що в свою чергу може вплинути на швидкість її отримання, оскільки юристи досконало знають необхідний алгоритм дій для її отримання, а також саме допомога юристів мінімізує ризик отримання відмови у видачі цієї ліцензії.

Ще однією причиною звернення за кваліфікованою допомогою до юридичної компанії є наявність форс-мажорних обставин, усунення яких юристи візьмуть на себе.

Допомога наших адвокатів і юристів може полягати в такому:

 • надання консультацій з питань оформлення необхідного переліку документів;
 • подання документів до органів ліцензування;
 • представництво інтересів заявника під час проведення державної експертизи;
 • отримання ліцензії.

Звернувшись до юридичної компанії «АРЕС», ви отримуєте якісний супровід і надання допомоги нашими досвідченими юристами та адвокатами з отримання будівельної ліцензії.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.