Здійснення медичної практики має на увазі наявність відповідної ліцензії. Для цього слід зареєструватися як фізична особа – підприємець або створити юридичну особу, наприклад, у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю.

На сьогоднішній день законодавством передбачені деякі вимоги до осіб, які планують зайнятися такою діяльністю:

1. Організаційні

Ці вимоги передбачають, за яких умов має проводитись медична діяльність.

Медична практика може проводитися:

– за медичними спеціальностями;

– за видами медичної допомоги – екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), паліативна, медреабілітація;

– за місцем її проведення, зазначеним у дозвільних документах.

Медичний заклад також повинен мати пакет необхідних документів – статут, штатний розклад, посадові інструкції, правила внутрішнього розпорядку тощо.

Крім того, на ліцензіата покладається безліч зобов’язань, пов’язаних із зазначеною діяльністю. Наприклад: 1) зберігати дозвільні документи; 2) мати в наявності та користуватися обладнанням, яке відповідає рівню медичної допомоги; 3) проводити контроль якості надання медичної допомоги та лабораторних вимірювань; 4) зберігати лікарську таємницю; 5) надавати безкоштовну допомогу в екстрених ситуаціях тощо.

2. Кадрові

Діяльність з надання медичної допомоги можуть здійснювати тільки особи з відповідною кваліфікацією. Контроль і відповідність кваліфікаційним вимогам здійснюють за допомогою документів про освіту, лікарських сертифікатів, свідоцтв про проходження спеціалізації/підвищення кваліфікації тощо.

Також необхідно відзначити, що ці вимоги висувають не лише до рядових співробітників, але й до керівника установи.

3. Технологічні

Ці вимоги визначають порядок застосування медичних виробів. Зокрема, застосування відбувається:

– у відповідних приміщеннях, вимоги до яких вказані в технічній документації та/або інструкціях;

– відповідно до функціонального призначення та умов, які також вказані в техдокументації та/або в інструкціях.

У разі відповідності вищезазначеним вимогам можна сміливо подавати заяву на отримання ліцензії. При цьому ліцензія оформляється тільки в Києві – Міністерстві охорони здоров’я України.

Слід зазначити, що зайняття медичною практикою без дозвільних документів заборонене, і може обернутися негативними наслідками. На сьогодні за здійснення господарської діяльності без дозвільних документів передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 17 000 до 34 000 грн із конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей.

Процес оформлення ліцензії дуже трудомісткий і має безліч особливостей. Тому радимо звертатися до юристів, які допоможуть отримати ліцензію у максимально стислі терміни.

Юридична компанія «АРЕС» пропонує вам такі послуги:

  • консультація з питань підготовки документів для отримання ліцензії;
  • підготовка всіх необхідних документів для отримання ліцензії;
  • надання інших послуг.

skype

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.