Фармацевтична діяльність в Україні суворо контролюється з боку закону, неважливо, це виробництво медичних препаратів чи їх реалізація – оскільки в будь-якому випадку від цього залежить життя та здоров’я людини. Тому, як і будь-яка інша важлива сфера діяльності, виробництво й реалізація (оптова або роздрібна) вимагає спеціалізованої ліцензії.

Ліцензія на роздрібну торгівлю медичними препаратами

Така діяльність здійснюється через аптеки, а також їхні структурні підрозділи або аптечні кіоски. Отримання права здійснювати ліцензовану діяльність вимагає дотримання деяких норм: кваліфікація персоналу, тобто продавці повинні мати відповідну освіту, матеріально-технічна база – приміщення повинно відповідати ряду норм. Органом, який здійснює видачу ліцензії, визначено Державну службу України з лікарських засобів.

Ліцензія на оптову торгівлю медичними препаратами

Оптову торгівлю ліками та медпрепаратами здійснюють через аптечні склади (бази) – це заклади охорони здоров’я, які реалізують продукцію роздрібним аптекам та іншим оптовим базам, а також, у разі необхідності, можуть поставляти сировину для виробників препаратів. Умови отримання ліцензії мало чим відрізняються від отримання ліцензії на роздрібну торгівлю, й вона має ту ж вартість.

Ліцензія на виробництво медичних препаратів

Виробниками медичних препаратів можуть бути як юридичні особи, так і фізичні, діючи через фізичну особу – підприємця. Важливим аспектом є те, що діяльність має здійснюватися на підставі технічних умов, тобто законом закріплені умови, вимоги до фармацевтичної продукції, та для отримання ліцензії необхідно вивчити зазначені умови й вимоги бути готовими до їх дотримання.

Технічні умови існують не лише до продукції, що виготовляється, але й до її упакування, а це означає, що потрібно мати відповідне обладнання для виготовлення упакування або закуповувати її в іншого виробника.

Ліцензія на виробництво ліків має додаток. У ньому вказується конкретний перелік форм лікарських засобів, у яких ліцензіату дозволено здійснювати виробництво, а також інші особливі умови.

Слід зазначити, що ліцензія може видаватися не тільки на один вид із перерахованих вище видів діяльності, але й поєднувати в одному документі декілька видів діяльності (наприклад, оптова та роздрібна торгівля медичними препаратами).

Юридична компанія «АРЕС» уже багато років займається наданням послуг такого виду й успішно зарекомендувала себе на ринку, і ми з радістю допоможемо вам займатися бажаною діяльністю.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.