Туроператорська діяльність підпадає під дію Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Це означає, що для отримання визначення «туроператор» необхідно мати ліцензію, яка дає право займатися цим видом господарської діяльності.

Як свідчить практика й аналіз чинного законодавства, процес оформлення ліцензії на здійснення діяльності туристичного оператора – це комплекс трудомістких і складних процедур. Також слід нагадати, що вищевказана процедура вимагає від ліцензіата наявності знань і навичок, а також часу.

Крім управлінських навичок і часу, до ліцензіата висувають низку формальних вимог, необхідних для отримання ліцензії.

До кадрового складу співробітників висувають такі кваліфікаційні вимоги: керівник компанії (або) та філії туристичного оператора, іншого відокремленого підрозділу туроператора повинен мати вищу освіту і не менше трьох років стажу роботи у сфері туризму або вищу освіту в сфері туризму.

Відповідальність і кваліфікаційні вимоги до фінансового забезпечення туроператорів: туроператори, з метою компенсації своєї матеріальної відповідальності за втрати, які можуть бути завдані туристові у разі виникнення обставин, що вказують на їх неплатоспроможність або в результаті визнання їх банкрутом, у разі необхідності компенсації вартості пакета невиконаних послуг, визначених договором, зобов’язані надати докази фінансового забезпечення своєї відповідальності, гарантію банку або іншої кредитної установи перед туристом в установленому законом порядку.

Також обов’язковим пунктом для отримання ліцензії є надання правильно оформленого пакету документів до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Цей пакет документів має відповідати вимогам, зазначеним у нормативно-правовій базі.

Ознайомитися із вимогами до туроператора можна в чинному законодавстві:

 • Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності»;
 • Закон України «Про туризм»;
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 991 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності».

Здійснивши аналіз законодавства із зазначеного питання, наші юристи виділили низку вимог:

 • Мінімальний розмір фінансового забезпечення для туристичного оператора становить суму в еквіваленті не менше 20 000 євро. Розмір фінансового забезпечення туроператора, який надає послуги виключно із внутрішнього та в’їзного туризму, має становити суму в еквіваленті не менше 10 000 євро.
 • Ліцензіат зобов’язаний мати власний веб-сайт.
 • Ліцензію на туроператорську діяльність може отримати тільки юридична особа.

Як бачите, вимог безліч, а недотримання хоча б однієї з них загрожує відмовою у видачі ліцензії, тому ми пропонуємо доручити цю справу висококваліфікованим юристам, які в свою чергу забезпечать необхідний вам результат.

Що входить до наших послуг:

 • консультації з питань оформлення ліцензії на здійснення діяльності туристичного оператора;
 • підготовка, аналіз документів;
 • оплата державного мита та інших офіційних платежів;
 • представництво інтересів клієнта під час подання необхідного пакету документів до органу ліцензування;
 • отримання ліцензії.

 

Додатково ми пропонуємо:

 • реєстрацію юридичної особи;
 • допомогу в оформленні банківської гарантії.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.