Як відомо, роздрібна торгівля алкоголем і тютюновими виробами є ліцензованою діяльністю. Порядок її отримання нескладний, однак правильна послідовність дій і якість підготовки документів безпосередньо залежать від бажаного результату.

Для отримання ліцензії необхідно звернутися із заявою встановленого зразка до податкової за місцем реєстрації суб’єкта господарської діяльності. Заява повинна містити відповідну інформацію, залежно від виду діяльності:

 • Вид діяльності, на здійснення якого необхідно отримати ліцензію (роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).
 • Адреса місця торгівлі, перелік РРО, що знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, реєстраційні номери свідоцтв РРО, що знаходяться у місці торгівлі, дата початку їх обліку в органах ДПС – для заяви на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
 • Адреса місця торгівлі – для заяви на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

До заяви також необхідно додати документ, який підтверджує внесення оплати. Оплата за ліцензію здійснюється щокварталу. На сьогодні встановлені такі тарифи:

 • 8000 гривень і 500 гривень (торгівля в селах і селищах) на кожен окремий РРО, що знаходиться у місці торгівлі – роздрібна торгівля алкогольними напоями, крім сидру та пері;
 • 2000 гривень і 250 гривень (торгівля в селах і селищах) на кожне місце торгівлі – роздрібна торгівля тютюновими виробами;
 • 780 гривень на кожне місце торгівлі – роздрібна торгівля сидром та пері.

Ліцензія або рішення про відмову видається заявнику не пізніше 10 календарних днів від моменту подання документів. Термін дії ліцензії – 1 рік. Якщо після закінчення терміну дії ліцензії суб’єкт господарської діяльності продовжує здійснювати таку діяльність, ліцензія підлягає продовженню.

Крім того, ліцензію необхідно здавати до податкового органу для проставлення відповідної відмітки про внесення змін у разі чергової сплати платежу за ліцензію і для зміни інформації про суб’єкта або місце торгівлі.

Чим загрожує торгівля алкоголем і тютюновими виробами без ліцензії? Законодавством передбачений чималенький штраф – 200% вартості від отриманої партії товару, але не менше 17 000 гривен. Таким чином, торгівля без ліцензії не є прибутковим заняттям.

Юридична компанія «АРЕС» допоможе вам в отриманні ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами. Крім того, наші юристи допоможуть вам у реєстрації касового апарату (РРО) в органах податкової служби, який також є обов’язковою умовою щодо здійснення торгівлі алкогольними напоями.

Наші послуги:

 • Попередня консультація щодо отримання ліцензії.
 • Підготовка та подання заяви для отримання ліцензії.
 • Продовження і внесення змін до ліцензії.
 • Реєстрація касового апарату (РРО) в податкових органах.
 • Інші послуги.

skype

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.