Діяльність із розроблення технічної документації щодо землеустрою та грошового оцінювання земельних ділянок є досить поширеним видом підприємництва. Актуальність таких робіт підвищується у зв’язку зі швидким відкриттям ринку землі, що створює запит на підготовку земельної документації та оцінювання вартості земельних ділянок.

Зокрема, розробниками документації із землеустрою можуть бути як юридичні особи, так і фізичні особи – підприємці. Головною умовою є наявність у такої особи статусу сертифікованого інженера-землевпорядника. Для отримання сертифіката необхідно подати заяву на отримання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника через портал електронних сервісів Держгеокадастру. Сертифікат видається в разі успішного складання іспиту.

Оцінювачами вартості земельних ділянок можуть бути юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які склали кваліфікаційний іспит та одержали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок відповідно до вимог закону. Особа має пройти курс навчання, стажування протягом одного року, отримати позитивну рекомендацію керівника стажування, успішно скласти кваліфікаційний іспит, за результатами якого видається кваліфікаційне свідоцтво.

Таким чином, для розроблення технічної документації із землеустрою та грошового оцінювання земельних ділянок необхідно отримати документ – сертифікат або свідоцтво. Юридична компанія «АРЕС» надає послуги з супроводу під час отримання дозвільних документів на розроблення технічної документації із землеустрою та грошове оцінювання земельних ділянок. Ми можемо запропонувати:

  • консультації щодо процедури отримання дозвільних документів;
  • підготовку та подання документів;
  • оскарження дій органів і осіб, які займаються видачею дозвільних документів.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.