На сьогодні перероблення відходів є важливою складовою будь-якої сучасної держави. Це й не дивно, оскільки така діяльність не лише впливає на навколишнє середовище шляхом її очищення, але й має непоганий дохід.

Необхідно відзначити, що раніше суб’єктам господарювання, які планували займатися збиранням і переробленням вторинної сировини, потрібно отримати відповідну ліцензію. У 2014 році законодавцем було ліквідовано ліцензію на збирання, заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини, а саме: макулатури, вторинних полімерних матеріалів, склотари, використаної металевої тари, вторинних текстильних матеріалів, відходів гуми. Таким чином на цей вид діяльності отримання ліцензії вже не потрібно.

У той же час законодавством передбачене поняття небезпечних відходів – це відходи, які мають фізичні, хімічні, біологічні або інші небезпечні властивості, які становлять або можуть становити чималу небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини, що потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними. Саме на поводження (збирання, перевезення, збереження, утилізацію, перероблення тощо) із небезпечними відходами, у зв’язку з їхніми характерними властивостями, й потрібне отримання відповідної ліцензії.

Ліцензіату висувають декілька вимог у разі здійснення діяльності з небезпечними відходами. До них належать:

1. Кадрові.

Екологічні знання (підтверджуються дипломом, сертифікатом) є обов’язковою кваліфікаційною вимогою для посадових осіб. Крім того, необхідно мати штатну чисельність фахівців відповідного рівня для виконання робіт, допуск до роботи яких проводять тільки за наявності професійної підготовки у сфері поводження з небезпечними відходами.

2. Організаційні.

Операції у сфері поводження з небезпечними відходами можуть здійснюватися за умови:

а) ідентифікації об’єкта поводження з небезпечними відходами;

б) наявності плану локалізації та ліквідації аварії на об’єкті;

в) наявності інформації щодо дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

г) збереження протягом терміну дії ліцензії документа, який підтверджує внесення плати за видачу ліцензії;

д) дотримання ліцензійних умов під час здійснення діяльності з небезпечними відходами тощо.

3. Технологічні.

Ліцензіат для здійснення такого роду діяльності повинен мати матеріально-технічну базу, власні або орендовані виробничі площі, приміщення, в тому числі схему розміщення спеціально відведених обладнаних місць і споруд, обладнання для оброблення, знешкодження, захоронення й утилізації небезпечних відходів.

Місця зберігання небезпечних відходів також повинні бути обладнані відповідним чином, для запобігання забруднення відходами навколишнього природного середовища. Крім того, на кожне місце зберігання відходів складають спеціальний паспорт із його характеристиками.

За відповідності вищевикладеним вимогам суб’єкт господарювання може здійснювати збирання та перероблення небезпечних відходів.

Для отримання ліцензії необхідно надати комплект документів до Міністерства охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України, яке протягом 10 робочих днів приймає рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії. За отримання ліцензії необхідно заплатити адміністративний збір – один прожитковий мінімум для працездатних громадян.

Юридична компанія «АРЕС» допоможе вам в отриманні ліцензії на здійснення господарської діяльності щодо поводження з небезпечними відходами. Наші юристи підготують усі необхідні документи та супроводжуватимуть їх подання до міністерства.

Наші послуги:

  • Попередня консультація з питань отримання ліцензії.
  • Підготовка та подання документів для отримання ліцензії.
  • Отримання ліцензії в Міністерстві охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.