Турбота і догляд за тваринами – благородна справа. Адже хто, крім людини, може допомогти тваринам у разі, якщо вони потрапили в біду? У деяких випадках проста допомога може перерости в систематичну діяльність, яка може приносити дохід. Така діяльність називається ветеринарною практикою, здійснювати яку можуть лише особи, які отримали відповідну ліцензію.

Згідно з чинним законодавством ветеринарна практика – це діяльність з надання послуг, пов’язаних із профілактикою, клінічною діагностикою та лікуванням хвороб тварин, а також консультуванням з питань ветеринарної медицини.

Отримати ліцензію може як фізична, так і юридична особа. Для цього необхідно подати заяву до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. До заяви необхідно додати такі документи:

  • відомості про матеріально-технічну базу;
  • відомості про наявність фахівців із необхідним освітнім і кваліфікаційним рівнем, а також документи, які це підтверджують;
  • копію паспорта особи, яка отримує ліцензію (тільки для тих, хто відмовився від ідентифікаційного номера);
  • опис документів, які подаються для отримання ліцензії.

Слід урахувати, що подання документів для отримання ліцензії є лише одним із етапів. Законодавець установив три види вимог для ліцензіатів, яким обов’язково потрібно відповідати та виконувати.

Перше – організаційні вимоги. Зокрема, ліцензіат повинен мати у власності або орендувати адміністративне приміщення, матеріально-технічну базу із урахуванням необхідності виконання спеціалізованих видів робіт і надання послуг, мати необхідну кількість фахівців у сфері ветеринарної медицини відповідної підготовки та кваліфікації, а також нормативно-технічну документацію.

Друге – технологічні вимоги. Приміщення, де проводиться ветеринарна практика, можуть поділятися на такі: клініка ветеринарної медицини, амбулаторія ветеринарної медицини і пункт ветеринарної медицини. Кожен вид приміщення спеціалізується на певних видах робіт і послуг.

Наданням послуг профілактики, лікування тварин і проведення клінічних досліджень може займатися клініка ветеринарної медицини. Якщо ж ви плануєте надавати послуги лікувально-профілактичної допомоги тваринам амбулаторно, у такому випадку підходить амбулаторія ветеринарної медицини. Що стосується надання подібного роду послуг з виїздом, то таку діяльність здійснює пункт ветеринарної медицини.

Третє – кадрові вимоги. Законодавство передбачає, що особи, які займаються наданням ветеринарних послуг, повинні мати необхідну освіту за спеціальністю «Ветеринарна медицина».

Юристи юридичної компанії «АРЕС» надають повний комплекс послуг із оформлення ліцензії для здійснення ветеринарної практики. Ми допоможемо вам скласти необхідні документи, проаналізуємо відповідність законодавчим вимогам умови вашої діяльності, а також надамо будь-яку іншу інформацію, що цікавить вас, із консультацією з цього питання.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.