Бажаєте займатися виробництвом теплової енергії у великих масштабах і заробляти на цьому? Це не проблема, необхідно лише зібрати певний пакет документів, відомостей і довідок й подати їх у належні органи. Але тут виникає питання: які документи потрібні й куди їх слід подавати?

Першочерговою вимогою є наявність належним чином оформленої юридичної особи й оформлення ліцензії.

Якщо із першим кроком усе зрозуміло – на сьогоднішній день зареєструвати суб’єкт господарювання можна навіть дистанційно через портал державних послуг, – то із другим кроком не все так просто.

Діяльність ліцензування у цій сфері регулюється постановою НКРЕКУ від 22 березня 2017 року № 308, згідно з якою здійснення діяльності, пов’язаної з виробництвом теплової енергії, допускається за дотримання таких вимог:

– суб’єкт господарювання повинен володіти або на підставі договору мати право на використання об’єктів, які належать іншим особам, на яких буде здійснюватись господарська діяльність з виробництва теплової енергії, і технічні можливості для ремонту цього обладнання, або укласти договір з іншими юридичними особами для виконання робіт і послуг за обслуговування обладнання;

– мати трудовий колектив, який має відповідну освіту та кваліфікацію для здійснення діяльності, пов’язаної з виробництвом теплової енергії;

– забезпечувати контроль за виробленої теплової енергії з використанням засобів обліку;

– вести бухгалтерський облік своєї діяльності окремо від інших видів (якщо такі є) відповідно до національних стандартів.

Документи, необхідні для отримання ліцензії на виробництво і реалізацію теплової енергії:

– оригінал довіреності на представництво юридичної особи;

– документ про оплату адміністративного збору;

– нотаріально засвідчену копію свідоцтва про реєстрацію юридичної особи;

– нотаріально засвідчену копію статуту підприємства;

– опис заявленої діяльності;

– копію довідки про включення до ЄДРПОУ;

– документ, який підтверджує наявність майна або право користування;

– копію повідомлення у засобах масової інформації про наміри отримати ліцензію;

– нотаріально засвідчену копію документів про кваліфікацію та освіту працівників.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.