Розміщення депозитів за кордоном – один із видів інвестицій, яким широко користуються наші співгромадяни. Банки США, Польщі, Литви, Швейцарії та інших європейських держав користуються визнанням у всієї світової спільноти. Розміщуючи кошти в таких банках, можна не турбуватись про те, що установа може збанкрутувати й гроші просто будуть втрачені. До того ж розміщення коштів на депозитному рахунку за кордоном свідчить про престиж людини, яка досягла певного рівня у своїй справі, що може собі дозволити таку інвестицію.

Як відомо, законодавство України передбачало необхідність отримання індивідуальної ліцензії для розміщення коштів на рахунках за кордоном. Ця процедура була складною і відлякувала багатьох осіб від розміщення зазначених депозитів. Вона передбачала необхідність подання заяви за встановленою формою, розгорнутий щомісячний кошторис джерел надходжень валютних цінностей на рахунок і спрямування їх списання на період, що вимагає ліцензування, довідки заявника про відкриті поточні рахунки в уповноважених банках. Таку заяву розглядали протягом 25 днів.

Звісно, зазначений порядок є складним і не орієнтований на людину.

На сьогоднішній день таку процедуру скасовано. Жодних ліцензій або дозволів чинне законодавство не передбачає. Тепер для розміщення депозиту в банку за кордоном необхідне виконання трьох умов:

1. Відкрити рахунок на своє ім’я в закордонному банку.

2. Сума розміщення на вклад не повинна перевищувати 50 000 євро на рік.

3. Джерело походження коштів доведеться підтвердити документально.

Слід зазначити, що дозвіл на розміщення своїх валютних цінностей потенційний вкладник отримуватиме від свого обслуговуючого банку. У свою чергу банки надають особливої уваги перевірці джерел походження коштів. Доказами легальності походження коштів прийнято вважати податкову декларацію (у тому числі для ФОП). А ось довідку про заробітну плату банк може не прийняти, оскільки не всі роботодавці сплачують необхідні платежі до бюджету. Вважають перевагою подання документів про продаж рухомого або нерухомого майна, якщо такий продаж здійснювався. У будь-якому випадку потрібно бути готовим до того, що на таке «спілкування» з банком може піти до трьох робочих днів.

Юридична компанія «АРЕС» може взяти на себе всі необхідні дії з розміщення депозиту в банку за кордоном. Наші кваліфіковані юристи та адвокати надають такі послуги:

1) усна або письмова консультація;

2) підготовка необхідних документів;

3) відкриття депозитного рахунку «під ключ».

Наші співробітники уважно поставляться до вашої ситуації, із урахуванням саме ваших інтересів і потреб. Ми використовуємо виключно індивідуальний підхід, що дозволяє досягати потрібного вам результату.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.