Страхова діяльність – досить поширений вид ведення бізнесу. Однак просто взяти і почати займатися страхуванням не можна. Відповідно до положень Закону України «Про страхування» надавати послуги з усіх видів страхування мають право лише установи, які отримали відповідну ліцензію.

Для отримання ліцензії необхідно подати такі документи:

– заяву;

– фінансову звітність станом на останній день кварталу, що передує даті прийняття уповноваженим органом заяви про видачу ліцензії;

– звітні дані одержувача ліцензії щодо діяльності з надання фінансових послуг станом на останній день кварталу, що передує даті прийняття уповноваженим органом заяви про видачу ліцензії;

– анкета керівника/головного бухгалтера одержувача ліцензія;

– опис поданих документів.

Усі ці документи мають відповідати приписам законодавства та вимагають ретельної підготовки.

Крім зазначених загальних документів, виділяють специфічні вимоги, такі як:

– правила страхування для кожного добровільного виду страхування, який вказується одержувачем ліцензії в заяві на отримання ліцензії;

– голова виконавчого органу страховика або його перший заступник повинен мати вищу економічну або юридичну освіту, а головний бухгалтер страховика – вищу економічну освіту.

Це лише короткий перелік умов і вимог, яким має відповідати страхова компанія. Для того щоб розібратися у всіх цих вимогах і без вимушених затримок отримати ліцензію, рекомендуємо звертатися до кваліфікованих юристів та адвокатів.

Юридична компанія «АРЕС» має необхідну компетенцію для супроводу процедури отримання ліцензії. Ми допоможемо в наданні таких послуг:

  • консультація з питань оформлення дозвільних документів;
  • підготовка та оформлення необхідного переліку документів;
  • представництво інтересів у різних органах та установах;
  • отримання дозвільних документів.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.