Плануючи надавати послугу із залучення та об’єднання грошових коштів декількох осіб для придбання товарів між ними, насамперед слід подбати про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг.

Для здійснення діяльності з надання таких послуг фінансова компанія має відповідати критеріям і фінансовим нормативам, затвердженим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг:

1) статутний фонд повинен бути сформований відповідно до законодавства про фінансові послуги;

2) компанія зобов’язана підтримувати свій капітал у розмірі, не менше 5 млн гривень;

3) норматив платоспроможності повинен становити не менше 10%;

4) наявність і підтримка резервного капіталу в розмірі не менше 25% від статутного капіталу, розміщеного на рахунках у банку.

Крім основних вимог (кадрові, організаційні, технологічні, спеціальні), які визначаються для господарської діяльності з надання фінансових послуг, законодавством передбачені додаткові умови для фінансових установ, які планують здійснювати таку діяльність. Розберемо їх по порядку.

1. Перед укладенням договору про адміністрування установа зобов’язана ознайомити учасника групи з його умовами, внутрішніми правилами надання послуг, а також із інформацією про умови та порядок діяльності установи.

2. Внутрішні правила надання фінансових послуг повинні містити обов’язкові пункти, такі як:

а) порядок та умови укладення договору про адміністрування;

б) порядок доступу потенційних і діючих учасників групи до інформації та документів установи, що регулюють порядок діяльності останньої;

в) відповідальність посадових осіб фінансової установи.

3. Договір на адміністрування має відповідати умовам, які передбачені для договору про надання фінансових послуг. До нього додається довідка, складена в довільній формі, про ознайомлення учасника групи з внутрішніми правилами надання таких послуг.

4. Отримавши кошти від учасників, установа зобов’язана вживати всіх необхідних заходів для їх надійного збереження та цільового використання – придбання товарів.

У разі відповідності всім вимогам і критеріям слід звернутися в Нацкомфінпослуг із заявою про видачу ліцензії.

Важливо відзначити, що з практичної точки зору ліцензійні умови хоча і врегулювали порядок діяльності компанії, які надають послуги з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах, але отримання такої ліцензії є досить складним.

Юридична компанія «АРЕС» допоможе вам з питання отримання ліцензії на здійснення такого роду діяльності. Наші юристи готові надати вам такі послуги:

– консультації з питань оформлення ліцензії;

– збирання та допомогу в оформленні необхідного переліку документів;

– отримання ліцензії;

– інші супутні послуги.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.