Чинним законодавством передбачене обов’язкове отримання дозволу для виконання робіт підвищеної небезпеки, а також на експлуатацію машин і обладнання підвищеної небезпеки.

До робіт підвищеної небезпеки, на виконання яких потрібна ліцензія, належать такі:

1) Виробництво, використання, перероблення, зберігання, транспортування, використання, утилізація та знешкодження вибухонебезпечних і шкідливих речовин 1 і 2 класів небезпеки.

2) Вибухові роботи та роботи, пов’язані з використанням енергії вибуху.

3) Утилізація зброї, звичайних видів боєприпасів і виробів ракетної техніки.

4) Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах.

5) Спорудження магістральних газопроводів, нафтопроводів і продуктопроводів, систем газопостачання природного та скрапленого газу.

6) Підземні та відкриті гірничі роботи.

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця.

Для отримання дозволу необхідно подати особисто або поштою заяву, до якої додаються такі документи:

1. Висновок експертизи про стан охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

2. Висновок експертизи про стан охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки.

3. Висновок експертизи про відповідність машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час застосування машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки.

Будь-які інші документи вимагати забороняється.

Термін розгляду документів і прийняття рішення про видачу або відмову у видачі дозволу становить 10 робочих днів від моменту їх отримання.

Дозвіл діє на всій території України та видається терміном на 5 років для виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки, і безстроково – для застосування машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки.

Юридична компанія «АРЕС» надає послуги з отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. Наші юристи допоможуть вам підготувати необхідний комплект документів і подати його до відповідного органу.

Наші послуги:

  • Попередня консультація щодо отримання дозволу.
  • Підготовка та подання документів для отримання дозволу.
  • Отримання дозволу в територіальному органі Держпраці.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.