У нашій країні набула чинності більшість положень Євроінтеграційного закону № 4179. Документ було прийнято ВР України з метою гармонізації законодавства України до законодавства ЄС у сфері безпеки та якості харчових продуктів.

Висновок СЕС – один із найважливіших у цій справі. Відсутність документа від СЕС тягне за собою як мінімум адміністративне покарання у вигляді штрафу.

Один висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи видається на групу товарів, схожих за своїми характеристиками, із одним кодом УКТ ЗЕД або ДКПП. Закон забороняє використання та продаж низки товарів, які не пройшли попередньої експертизи без позитивного результату. Тепер не тільки власник бізнесу розуміє ступінь відповідальності, яку він несе, але й знає, скільки часу і людських ресурсів потрібно витратити, щоб отримати необхідні сертифікати.

Для оптимізації державних органів у 2015 році функції санепідемконтролю були передані санітарно-епідеміологічній службі Державної служби України з питань безпеки та харчових продуктів та захисту споживачів, яка повноцінно розпочала свою діяльність із 2017 року. Зараз саме Держпродспоживслужба проводить санепідемекспертизу продукції, товарів, наявних об’єктів (будівель, споруд), документації.

Залежно від об’єкта експертизи, особі необхідно надати різний пакет документів.

Документи, необхідні для отримання висновку СЕС:

– заява про проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи та видача висновку за встановленою формою;

– визначений чинним законодавством пакет документів до заяви, залежно від виду об’єкта експертизи;

– довіреність на представлення інтересів замовника.

Звернувшись до фахівців юридичної компанії «АРЕС», ви отримаєте:

1) детальну консультацію з питань отримання висновку СЕС;

2) підготовлену та подану в компетентний орган відповідно до вимог чинного законодавства заяву про проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи та необхідний пакет документів;

3) супровід проведення компетентною установою або експертною комісією державної санітарно-епідеміологічної експертизи, складання ними протоколу експертизи та проєкту висновку СЕС, затвердження висновку СЕС;

4) внесення відомостей про укладення СЕС до Реєстру висновків Державної санітарно-епідеміологічної експертизи та присвоєння йому відповідного номера;

5) як результат – отримання висновку СЕС і можливість безперешкодного подальшого здійснення своєї господарської діяльності з відповідними об’єктами.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.