Будівництво, реконструкція об’єктів капітального будівництва, а також їх капітальний ремонт (якщо під час його проведення зачіпаються конструктивні характеристики таких об’єктів) здійснюються на підставі дозволу на виконання будівельних робіт.

12 червня 2011 року було прийнято Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», який вніс суттєві зміни до процедури оформлення дозвільної документації на будівництво.

Тепер процедура оформлення документації залежить від категорії складності об’єкта відповідно до вимог ДБН В.1.2-14-2009 «Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ».

Зокрема, для об’єктів IV-V категорій складності передбачено ускладнену процедуру оформлення дозволу на початок будівельних робіт і введення в експлуатацію об’єктів, яка містить:

  • отримання містобудівних умов і обмежень,
  • розроблення проєктної документації,
  • комплексну експертизу проєктної документації,
  • отримання дозволу на виконання будівельних робіт в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (далі – «інспекція ДАБК»),
  • введення в експлуатацію й отримання сертифіката відповідності в інспекції ДАБК.

Для об’єктів I-III категорії складності процедуру спрощено за рахунок скасування обов’язкової комплексної експертизи проєктної документації. Більше того, отримання дозволу на будівництво та введення в експлуатацію об’єктів здійснюється в декларативній формі.

Окрему процедуру оформлення дозволу на будівництво передбачено для приватних (садибних) житлових будинків, садових і дачних будинків не вище двох поверхів площею до 300 кв. м. Будівництво такого роду об’єктів здійснюється без отримання містобудівних умов і обмежень забудови – на підставі будпаспорта. У свою чергу, до інспекції ДАБК надсилається повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Отримання дозволів на будівництво є клопіткою, але необхідною процедурою. Проведення будівельних робіт без дозволу вважається самовільним і тягне за собою адміністративну відповідальність, а роботи підлягають призупиненню.

Юристи компанії «АРЕС» допоможуть вам уникнути таких проблем і нададуть допомогу з отримання всієї необхідної документації на проведення будівельних робіт відповідно до вимог чинного законодавства.

Ми можемо супроводжувати процедуру отримання необхідної документації на всіх етапах, які містять:

  • отримання вихідних даних: містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, технічних умов, завдання на проєктування;
  • розроблення, погодження та затвердження проєктної документації;
  • отримання дозволу на виконання будівельних робіт в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, у т.ч. реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт.

А також юристи компанії «АРЕС» можуть надати вам допомогу з юридичного супроводу будівництва на будь-якому із таких етапів.

Перелік необхідних документів визначається в кожному індивідуальному випадку, залежно від того, на якій стадії перебуває питання про отримання дозволу на початок будівельних робіт і від складності об’єкта, який будується.

Кваліфіковану консультацію та повноцінну допомогу в оформленні документів дозвільного характеру з будь-якого напряму підприємницької діяльності, який вас цікавить, ви зможете отримати, звернувшись до фахівців нашої компанії.

Перечень необходимых документов определяется в каждом индивидуальном случае, в зависимости от того на какой стадии находится вопрос о получении разрешения на начало строительных работ и от сложности объекта который строится.

Квалифицированную консультацию и полноценную помощь в оформлении документов разрешительного характера, по любому интересующему Вас направлению предпринимательской деятельности вы сможете получить, обратившись к специалистам нашей компании.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.