Під час в’їзду в Україну кожному іноземцю доведеться пройти пункт пропуску через кордон, де його документи перевірить уповноважений працівник Держприкордонслужби. Однак далеко не всім відомо, скільки часу іноземний громадянин може законно перебувати на території України, якими є наслідки порушення зазначеного терміну і яким чином цей термін можна продовжити.

Зокрема, у разі першого прибуття до України іноземці мають повне право перебувати на нашій території в межах законодавчо встановленого часу. Цей період залежить від юридичної підстави для прибуття:

1) термін дії візи;

2) не більше 90 днів протягом 180 днів для іноземців «за безвізом».

Законодавством передбачені випадки збільшення тривалості перебування іноземних громадян в Україні:

1) за наявності особливих підстав (хвороба, спадщина тощо) – на період не більше 180 днів;

2) за транзитною візою, у разі непередбаченої зупинки в Україні у зв’язку з надзвичайними та неминучими обставинами (стан здоров’я, дорожньо-транспортна пригода тощо) – на час, який потрібен для усунення таких обставин;

3) якщо з поважних причин не було підготовлено посвідку на проживання – на період не більше одного місяця.

Якщо іноземці порушили передбачений законодавством України період перебування, вони несуть адміністративну відповідальність із покаранням у вигляді штрафу від 1700 до 5100 грн.

Крім того, іноземці-правопорушники можуть бути примусово повернуті або примусово виселені до країни походження або третьої країни.

Юридична компанія «АРЕС» надає послуги з супроводу первинної реєстрації іноземних громадян на території України. Ми забезпечимо безпроблемну легалізацію в Україні, а в разі необхідності – надамо захист від можливих санкцій.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.