Як відомо, іноземці (не враховуючи тих, що мають посвідку на постійне місце проживання), які в’їжджають на територію України, можуть перебувати тут обмежену кількість часу. Наприклад, у разі в’їзду за візою залишатися в межах держави можна тільки протягом терміну, наданого візою. Якщо ж в’їзд було здійснено з іноземної держави, з якою встановлено безвізовий порядок, перебувати на території України можна не більше 90 днів. Важливо розуміти, що порушення терміну перебування тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Таким чином, у разі необхідності або форс-мажорних обставин слід подбати про продовження терміну перебування в Україні.

Згідно з чинним законодавством існує три види підстав для продовження терміну перебування, залежно від виду візи. Розглянемо їх по порядку.

1. Короткострокова віза і безвізовий в’їзд: лікування, вагітність, догляд за хворим членом сім’ї, оформлення спадщини, подання заяви про отримання дозволу на імміграцію тощо. У разі підтвердження однієї із вищевикладених обставин перебування може бути продовжене на період їх здійснення, але не більше 180 днів.

2. Транзитна віза: вимушена зупинка у зв’язку із хворобою, ремонтом автомобіля, стихійним лихом та іншими надзвичайними обставинами. Надання доказів причини й тривалості зупинки продовжить термін перебування на період усунення причин зупинки.

3. Довгострокова віза: прострочення оформлення посвідки на постійне або тимчасове місце проживання. Під час подання документів, які підтверджують поважну причину прострочення, термін може бути продовжений не більше як на один місяць.

Слід відзначити, що одна лише наявність таких обставин не означає автоматичного продовження терміну. Законодавець установив термін, протягом якого іноземцю та стороні, що приймає, потрібно звернутися з відповідною заявою до органів міграційної служби не раніше ніж за десять і не пізніше ніж за три робочих дні до закінчення терміну перебування на території України.

Заяву розглядають не більше трьох робочих днів, після закінчення яких міграційна служба приймає рішення про продовження або про відмову в продовженні.

Юридична компанія «АРЕС» надає допомогу в продовженні терміну перебування на території України. Наші фахівці можуть надати вам такі послуги:

1) консультування з цього питання;

2) підготовка документів для продовження терміну перебування запрошеної особи від сторони, що приймає;

3) підготовка звернення про продовження терміну перебування;

4) подання пакету документів до органів міграційної служби;

5) отримання паспортного документа іноземця зі штампом про продовження терміну перебування.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.