Однією з підстав набуття громадянства на території України є право стати громадянином України на підставі територіального походження. Законом України «Про громадянство» визначено, що особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), вважаються громадянами України.

При цьому вищезазначена особа повинна подати заяву про зобов’язання припинити громадянство іншої країни та подати заяву про набуття громадянства України. Неповнолітні діти такої особи є громадянами України. Чинне законодавство України забороняє перебувати громадянином декількох держав, тому особи, які хочуть стати громадянином України, повинні припинити громадянство інших країн.

Іноземці, яким надано статус біженців в Україні або притулок в Україні, замість зобов’язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні або надано притулок в Україні, від іноземного громадянства.

Дитина, яка народилася або проживала на території УРСР постійно або хоча б один із її батьків, дід чи баба народилися або постійно проживали на територіях, які входять до складу України, є особою без громадянства або іноземцем, щодо якої в обов’язковому порядку подані зобов’язання вийти із іноземного громадянства, реєструється громадянином України після подання заяви одного з батьків або опікуна чи піклувальника.

Дитина, яка народилася на території України після 24 серпня 1991 року, і якщо вона не є громадянином іншої держави, є особою без громадянства або громадянином іншої держави (за умови, якщо іноземець подав прохання про вихід із громадянства), реєструється громадянином України за письмовою заявою одного із законних представників.

Для підтвердження факту припинення іноземного громадянства особи подають документ, який видається уповноваженими органами іншої держави.

У виняткових випадках замість такого роду документа особа подає декларацію про відмову від держави іншої країни. Датою набуття громадянства України вважається дата державної реєстрації. Слід звернути особливу увагу на підтвердження факту постійного проживання або народження на території України до 24 серпня 1991 року. У разі відсутності такого роду документів вам необхідно буде звернутися з позовом до суду для встановлення факту проживання на території України за рішенням суду.

Фахівці нашої компанії мають чималий досвід з підтвердження такого роду фактів у судах України.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.