Не секрет, що на сьогоднішній день чимало вітчизняних компаній співпрацюють із нерезидентами, у зв’язку з чим виплачують їм певні доходи. Згідно з чинним законодавством отриманий дохід на території України підлягає оподаткуванню. Для іноземця це питання більш актуальне, ніж для громадянина України, оскільки у нього може додатково виникнути зобов’язання щодо сплати податків на користь своєї країни. Саме тому багато країн, у тому числі й Україна, підписали між собою міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.

Для отримання права не платити два рази податок на один і той самий дохід іноземець повинен подбати про статус податкового резидента України.

Податковий кодекс України визначає, що резидентом може бути фізична особа, яка має місце проживання в Україні. Категорія «місце проживання» досить різноманітна, а тому тут може бути чимало особливостей, які необхідно розглянути.

Якщо особа, крім місця проживання в Україні, має його і в іншій державі, то для визначення статусу резидента беруть до уваги наявність постійного місця проживання в Україні. Однак практично кожен іноземець має таке місце і в своїй державі, що також ускладнює питання отримання резидентства. У таких випадках необхідно дивитися й аналізувати, в якій із держав міститься центр життєвих інтересів – особисті чи економічні зв’язки. Якщо в Україні – статусу резидента бути.

Реєстрація підприємцем або постійне проживання членів сім’ї в Україні будуть вважатися достатніми для того, щоб центр життєвих інтересів вважався в Україні.

Однак навіть на цьому іноді все не закінчується. У рідкісних випадках особа не має постійного місця проживання в будь-якій державі, а центр життєвих інтересів практично неможливо визначити через відсутність зв’язків або, навпаки, їх рівномірну кількість в обох державах. Але навіть за таких ситуацій передбачений вихід. За таких умов факт перебування в Україні не менше 183 днів протягом календарного року вважатиметься підставою для отримання статусу резидента.

Підтвердженням факту такого перебування може бути паспортний документ, тимчасова або постійна посвідка на проживання або довідка з прикордонної служби.

Крім того, факт самостійного визначення основного місця проживання на території України або реєстрація іноземця як самозайнятої особи також вважатиметься достатнім для отримання статусу резидента.

Документом, що підтверджує статус податкового резидента України, є довідка встановленого зразка, яка видається органами державної податкової служби.

Юристи юридичної компанії «АРЕС» не перший рік стикаються з наданням таких послуг. Наші фахівці можуть надати вам необхідну консультацію з цього питання, підготувати та подати необхідний комплект документів для отримання довідки податкового резидента, а також її отримати.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.