У наш час автомобіль став невід’ємною частиною нашого життя. Адже саме він дає ту необхідну мобільність пересування, якої вимагає сучасне суспільство від людини.

У нашій країні вартість автомобіля у рази вища, ніж купівля аналогічного автомобіля в Європі або ж в Америці, тому багато іноземців, які проживають у нашій країні, вважають за краще приїжджати до України на власному автомобілі або купувати його за кордоном, що передбачає подальше правильне і законне оформлення відповідно до чинного законодавства.

Після купівлі автомобіля іноземець має всі права на нього, але в той же час відсутність держреєстрації транспортного засобу тягне за собою певні обмеження, що унеможливлює виконання певних процедур із автомобілем, у тому числі й експлуатацію такого транспортного засобу на території України.

Процедура державної реєстрації транспортного засобу є обов’язковою, про що свідчить стаття 34 Закону України «Про дорожній рух». Згідно з вищевказаною нормою обов’язковість реєстрації транспортного засобу, призначеного для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, резюмується. Для того щоб зрозуміти, що таке держреєстрація транспортного засобу, знову необхідно звернутися до Закону України «Про дорожній рух», де зазначено, що держреєстрація транспортного засобу – це комплекс заходів, пов’язаних із перевіркою документів, які служать підставою для здійснення реєстрації, а також звіркою та дослідженням індикаційних номерів складових частин транспортного засобу. Також державна реєстрація транспортного засобу містить оформлення та видання реєстраційних документів і номерних знаків.

Якщо автомобіль до цього перебував в експлуатації за кордоном, необхідно подати до реєстраційного центру документи, які підтверджують походження автомобіля з країни, звідки його було ввезено, митну декларацію, а також заяву нового власника автомобіля. Більше того, важливий момент – це вартість такої процедури, яка залежить від вартості транспортного засобу і є обов’язковим платежем під час реєстрації транспортного засобу.

Варто згадати і про можливі причини відмови в реєстрації. Наведемо список найпоширеніших:

  • авто перебуває в розшуку або на цей транспортний засіб накладено арешт;
  • автомобіль належить особі, яка не досягла 18 років (тільки за наявності письмової згоди батьків або усиновлювачів);
  • авто придбане в кредит, а документів про остаточний розрахунок немає;
  • у вас немає всіх необхідних документів або ж не сплачені платежі та збори, необхідні для перереєстрації.

Як бачимо, ця процедура досить трудомістка і вимагає особливої уваги, а також розуміння законодавства, тому рекомендуємо вам звернутися до кваліфікованих юристів юридичної компанії «АРЕС», які готові надати повний комплекс послуг:

  • консультування з питань тимчасової реєстрації транспортного засобу на території України;
  • забезпечення допомоги зі складанням документів, необхідних для тимчасової або постійної реєстрації транспортного засобу;
  • представлення ваших інтересів у державних органах і установах, а також безпосередній супровід під час подання документів і здійснення інших процедур, пов’язаних із тимчасовою/постійною реєстрацією транспортного засобу на території України.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.