Отримання тимчасової посвідки на проживання регламентується Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а також наказом Міністерства внутрішніх справ «Про затвердження тимчасового порядку про розгляд заяв оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання».

Законом передбачено зобов’язання з боку іноземців та осіб без громадянства отримати довгострокову візу з метою отримання тимчасового дозволу на проживання. Посвідка на тимчасове проживання – це документ, який посвідчує особу іноземця та особу апатрида, також підтверджує законні підстави для тимчасового перебування в Україні.

Право на отримання тимчасового дозволу на проживання мають іноземці та апатриди, які прибули до України з метою:

 • працевлаштування відповідно до закону;
 • участі в реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги, зареєстрованих у встановленому порядку;
 • для роботи у релігійних організаціях на території України на підставі запрошення релігійної організації, засвідченого Мінкультури України;
 • для роботи у філії, відділенні, представництві або іншому структурному осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави на підставі їх запрошення;
 • для роботи в представництві іноземного підприємства на підставі запрошення такого представництва, засвідченого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України;
 • для роботи у філії або представництві іноземного банку на підставі запрошення такої філії або представництва, засвідченого Національним банком України;
 • в інших випадках передбачених міжнародними договорами України;
 • роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації;
 • навчання;
 • возз’єднання сім’ї з особами, які є громадянами України або які перебувають в Україні на законних підставах;
 • іноземці та особи без громадянства, які після завершення граничного терміну перебування перебувають у пунктах тимчасового перебування іноземців та особи без громадянства, які незаконно перебувають на території України, звернулися із заявою про отримання посвідки на тимчасове проживання.

Примітки:

Документи, які потрібно подати до територіального органу міграційної служби, тобто пакет документів, залежить від підстав, завдяки яким іноземець може отримати тимчасову посвідку на проживання.

Посвідка на тимчасове проживання видається в десятиденний термін з дня отримання заяви на оформлення або продовження терміну дії посвідки на проживання. Слід зазначити, що термін дії тимчасового дозволу на проживання не може перевищувати термін дії паспортного документа іноземця та особи без громадянства. Щодо конкретних термінів, то все залежить від підстав, на яких особа перебуває в країні. Термін дії тимчасового дозволу на проживання можна продовжувати необмежену кількість разів, але лише за наявності підстав, передбачених законом. Зверніть увагу, що іноземці та особи без громадянства, які отримали посвідку на проживання, повинні зареєструватися за місцем проживання, а в разі зміни місця проживання – перереєструватися.

Юридична компанія «АРЕС» має величезний досвід з оформлення тимчасової посвідки на проживання та допоможе вам у найкоротші терміни оформити її.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.