На сьогодні довідка про відсутність судимості є дуже затребуваним документом. Під час звернення практично до будь-якої установи потрібна її наявність. Обов’язок з видачі такої довідки перебуває на Міністерстві внутрішніх справ. Для чого ж потрібен цей документ і як його отримати?

Довідка про відсутність судимості є єдиним документом, який підтверджує наявність або відсутність судимості у людини, на ім’я якої вона видається. Оформлення довідки здійснюють у сервісних центрах МВС. При цьому місце реєстрації в паспорті або фактичне проживання людини не впливає на територіальність її отримання.

Існує два способи отримання довідки – онлайн і офлайн.

Онлайн можна отримати довідку шляхом її оформлення на сайті головного сервісного центру МВС. Для цього необхідно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП), за допомогою якого відбувається авторизація на сайті. Далі слід заповнити онлайн-форму для отримання довідки. При цьому довідку можна отримати як в електронному вигляді на електронну пошту, так і в паперовому вигляді – у сервісному центрі. Термін оформлення довідки займає до 30 днів.

За відсутності можливості отримати довідку онлайн, можна звернутися безпосередньо до сервісного центру МВС. При собі необхідно мати документ, який посвідчує особу. У сервісному центрі також заповнюється форма заяви, після чого потрібно очікувати до 30 днів готовність довідки.

Довідка про відсутність судимості може знадобитися за таких обставин:

  • під час працевлаштування на роботу;
  • у разі оформлення візи для виїзду за кордон;
  • для участі в тендері;
  • для усиновлення, встановлення опіки;
  • для оформлення громадянства;
  • для оформлення або відновлення документів.

Юристи юридичної компанії «АРЕС» нададуть вам допомогу в оформленні довідки про відсутність судимості у найкоротші терміни.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.