У зв’язку з певними обставинами в особи може виникнути необхідність підтвердити відсутність заборгованості перед бюджетом державним органам, банкам або контрагентам.

У яких випадках вам буде потрібна вищевказана довідка?

  • Участь у тендерах
  • Створення або реорганізація підприємства
  • Перехід до податкової інспекції, що знаходиться в іншому районі
  • Оформлення кредиту (в деяких випадках)
  • Перехід до державного органу на посаду, де така довідка є обов’язковою
  • Співпраця із нерезидентом
  • Працевлаштування громадянина іншої держави або людини без громадянства на території України
  • Під час співпраці з деякими контрагентами

Відсутність якої заборгованості підтверджує довідка?

Перевірку наявності/відсутності у платника заборгованості органи податкової служби здійснюють на дату формування довідки. При цьому враховують (п. 5 Порядку № 733) наявність/відсутність податкового боргу та/або недоїмки зі сплати ЄСВ та/або іншої заборгованості за платежами, справляння яких контролюють податківці.

Форми отримання довідки:

  • у паперовому вигляді;
  • в електронному вигляді (може в деяких випадках замінити паперовий зразок, у приватних взаєминах; наявність паперового варіанта необхідна у разі звернення до державних органів).

Щоб отримати документ у паперовому вигляді, слід особисто віднести заяву до податкової інспекції за місцем обліку (реєстрації). Отримання довідки в електронному вигляді можливе через електронний кабінет платника податків.

Терміни розгляду

Граничний термін розгляду заяви та підготовки довідки (або відмови в її наданні) – 5 робочих днів від дня, наступного за днем її отримання податківцями (п. 4 Порядку № 733).

При цьому співробітники податкових органів сформують довідку тільки за відсутності у платника податкового боргу та/або недоїмки зі сплати ЄСВ та/або іншої заборгованості за платежами (в тому числі розстроченими, відстроченими, реструктуризованими). За наявності податкового боргу платника підготують лист (у довільній формі) з мотивованою відмовою в наданні довідки.

Лист вручать особисто людині, яка подавала заяву (її законному чи уповноваженому представникові) або ж направлять через ЕК (п. 8 Порядку № 733).

Чи буде оскарження донарахованих сум грошових зобов’язань підставою для відмови у видачі довідки?

Поки грошове зобов’язання не стане узгодженим – ні!

Важлива наявність у платника податкового боргу саме на дату формування довідки.

Так само думають і органи податкової служби. У той же час форма заяви передбачає інформування платником про тривання процесу адміністративного (судового) оскарження суми грошового зобов’язання. Для цього в заяві проставляють відповідну позначку.

Довідка дійсна 10 календарних днів з дати її формування (п. 6 Порядку № 733). Термін видачі довідки – її обов’язковий реквізит, тому буде в ній вказаний. Якщо довідка стала недійсною, то за необхідності після закінчення 10-денного терміну потрібно повторно ініціювати видачу нової. Для цього знову звертаються із заявою до контролерів.

Процедура отримання довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом займає чимало часу і вимагає грамотного складання документів. За необхідності юристи адвокатського об’єднання «АРЕС» із задоволенням допоможуть вам скласти та отримати вищевказані документи.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.