Купівля квартири, будинку або іншої нерухомості – одне з найважливіших рішень у житті кожного. Це пов’язано, крім іншого, з високою вартістю нерухомості, що, в свою чергу, викликає бажання у різного роду шахраїв привласнити обманом ваші гроші, зароблені чималими зусиллями. Крім того, на вашому шляху можуть зустрітися недобросовісні продавці, які захочуть продати вам квартиру, що перебуває під арештом, або з іншими «сюрпризами». Саме для запобігання різного роду негативним ситуаціям і проводять правову експертизу угод із нерухомістю. Ріелтори або агенти з нерухомості такої перевірки не проводять, оскільки це не входить до їхніх обов’язків. Для проведення такої роботи необхідно звертатися до досвідченого юриста, який комплексно перевірить усі аспекти угоди та захистить вас від втрати грошей, часу і нервів.

Проводити правову експертизу угод із нерухомістю рекомендується у таких випадках:

1. Під час купівлі квартири в будинках, ще не зданих в експлуатацію (новобудовах). Купівлю житла в новобудові вважають чудовою інвестицією. Однак досить поширені ситуації, коли будинки так і не добудовують, а люди втрачають і свої гроші, і недобудовані квартири. Саме тому перед купівлею необхідно перевірити забудовника, а саме: чи є у нього дозвіл на будівництво, ознайомитися з рішенням сесії місцевої ради про виділення земельної ділянки, дізнатися, чи немає судових спорів щодо такого дозволу, перевірити самого забудовника (чи не перебуває він на стадії ліквідації або банкрутства, чи не має боргів перед державою тощо).

2. Під час купівлі нерухомості в іпотеку (під заставу). Купівлю нерухомості в іпотеку найчастіше здійснюють у випадках, якщо особистих коштів для придбання житла недостатньо. В такому випадку придбана нерухомість одразу ж передається в іпотеку особі, яка надала відсутні кошти для купівлі нерухомості. Іпотека банку – найбезпечніша. Однак не всі хочуть зв’язуватися з банками. Тому іпотекодержателем може виступити фізична або юридична особа. Часто таких осіб пропонують різні агентства з пошуку нерухомості. Під час укладання зазначених угод дуже високий ризик зв’язатися з шахраєм, який за якогось мінімального прострочення одразу ж спробує стягнути заборгованість шляхом отримання права власності на предмет іпотеки. Для того щоб убезпечити себе, необхідно проаналізувати договори позики та іпотеки, перевірити іпотекодержателя, а саме: чи пов’язаний він із продавцем або агентством з нерухомості, чи є він стороною в судових спорах з нерухомості чи боржником у виконавчих провадженнях тощо.

3. Для перевірки продавця. Під час купівлі нерухомості на вторинному ринку шахрайські схеми є такими ж поширеними, як і у вищеописаних випадках. Часто трапляється так, що продавець нерухомості не є її власником зовсім або власником лише частини нерухомості. Для встановлення справжнього власника нерухомості та для запобігання обману необхідно вивчити правовстановлюючі документи на квартиру, інформацію із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також наявність судових спорів щодо продавця.

4. Для перевірки об’єкта угоди. Одним із головних аспектів правової експертизи угод з нерухомістю є перевірка об’єкта угоди. Продавець нерухомості може приховувати від потенційного покупця деякі особливості об’єкта: наприклад, нерухомість може перебувати в іпотеці, під заставою, під арештом, нерухомість є предметом судового спору, в квартирі або в будинку прописано малолітню або неповнолітню дитину тощо.

Таким чином, під час купівлі нерухомості існує багато підводного каміння. Обійти його допоможе досвідчений юрист, який проаналізує всі аспекти угоди та супроводить її для досягнення вами бажаного результату. Юридична компанія «АРЕС» має чималий досвід з супроводу угод із нерухомістю та надасть свої послуги для захисту ваших інтересів у цьому трудомісткому процесі.

Правова експертиза – це запорука вашої впевненості з питань придбання нерухомості.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.