У багатьох багатоквартирних будинках на першому або цокольному поверсі розміщені різні магазини, хімчистки, майстерні, офіси й інші нежитлові об’єкти. Але не можна просто взяти та переобладнати свою квартиру, наприклад, під манікюрний салон або перукарню. Для цього необхідно провести процедуру переведення об’єкта житлового приміщення в нежитлове.

Слід зазначити, що таку процедуру в кожному місті або іншому населеному пункті регулює окремий нормативний акт. У місті Харкові це Положення про порядок переведення житлових приміщень і житлових будинків у нежитлові від 06.07.2011 р. № 336/11.

Зокрема, у нежитлові приміщення можуть переводитися житлові приміщення на цокольному і першому поверхах. Існує виняток для житлових приміщень на другому поверсі: необхідно, щоб усі приміщення під таким об’єктом мали статус нежитлових.

У житловому об’єкті, який заплановано переводити у нежитловий, не повинні бути зареєстровані особи. Також об’єкт не повинен бути обтяжений арештами або іншими забезпечувальними заходами.

Без можливості облаштування окремого входу, не пов’язаного із загальним під’їздом, переведення житлового об’єкта у нежитловий неможливе.

Також для переведення житлового приміщення у нежитлове необхідно отримати відповідне рішення міськради або виконкому. Винесенню цього рішення передує процедура розгляду заяви та інших необхідних документів.

Рішення міськради або виконкому є підставою для можливості проведення реконструкції об’єкта.

Юридична компанія «АРЕС» надає послуги із супроводу процедури переведення житлових приміщень у нежитлові.

Ми можемо запропонувати:

– консультації щодо особливостей процедури переведення;

– аналіз зібраних документів;

– збирання та підготовку необхідних документів;

– переведення житлового об’єкта у нежитловий «під ключ»;

– оскарження відмови у видачі дозволу.

Наші досвідчені юристи й адвокати візьмуть на себе усі роботи з проведення цієї трудомісткої процедури, вам залишається лише очікувати досягнення необхідного результату. Ми проаналізуємо ситуацію та виберемо найоптимальніше рішення у ситуації, що склалася.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.