Як відомо, під час здійснення державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомості раніше заявнику видавали свідоцтво про право власності, яке було правовстановлюючим документом і відображалося в реєстрі. Однак у зв’язку зі змінами в законодавстві, з 1 січня 2016 року видачу свідоцтва про право власності на нерухоме майно скасовано. Тепер під час проведення державної реєстрації, за бажанням заявника, видається письмовий витяг із Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Що змінилося в результаті зазначених змін? Глобально – нічого. Як і до 1 січня 2016 року, для здійснення державної реєстрації заявниками мають подаватися документи, які є підставою для її проведення. Такими документами можуть бути: 1) договори, предметами яких є об’єкти нерухомості; 2) свідоцтва про право на спадщину; 3) рішення судів про виникнення права власності на об’єкти нерухомості; 4) свідоцтва про придбання майна з публічних торгів тощо.

Державна реєстрація завершується формуванням інформації з Державного реєстру прав для подальшого використання її заявником.

Необхідно відзначити, що заявник може також самостійно перевірити інформацію про право власності в реєстрі. Добре, що доступ до такої інформації відкритий.

Від моменту внесення інформації про реєстрацію права власності до реєстру заявник стає повноправним власником майна, оскільки набуває всіх майнових прав на такий об’єкт і може розпоряджатися ним за власним бажанням.

Юридична компанія «АРЕС» надає послуги у сфері державної реєстрації права власності й отримання документів за результатами таких дій. Наші юристи не лише допоможуть зібрати вам необхідний пакет документів, але й супроводжуватимуть процедуру реєстрації. У кінцевому підсумку ви отримаєте інформаційну довідку із реєстру про те, що ваше майно зареєстровано за вами.

Наші послуги:

1) консультації з питань реєстрації права власності;

2) підготовка документів для здійснення реєстрації;

3) отримання інформаційної довідки із Реєстру нерухомого майна.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.