Законодавством України передбачена можливість приватизації нерухомого майна шляхом викупу. Ця процедура відбувається залежно від того, до якого виду приватизації віднесено нерухомість і чи перебував об’єкт нерухомості в оренді.

Але всі ці процедури мають спільні риси. Зокрема, за загальним правилом приватизація відбувається на аукціоні, для об’єктів малої приватизації такий аукціон виключно електронний: для об’єктів великої приватизації – це виключно аукціон із умовою.

Для кожного аукціону передбачено вимоги, яким необхідно відповідати особам, які бажають придбати об’єкт нерухомості. Ці вимоги можуть стосуватися юридичного статусу осіб, які беруть участь в аукціоні, документів, які необхідно надати для участі в аукціоні, розміру внесків, умов договору, який укладається за підсумками аукціону, особливостей використання об’єкта після приватизації тощо.

Як було зазначено раніше, за підсумками аукціону може бути визначено переможця, із яким укладається договір. Переможець у визначений законодавством термін зобов’язаний укласти такий договір і перевести грошову суму на банківський рахунок організатора аукціону. У разі невиконання будь-якого із зазначених вимог переможець втрачає право на отримання об’єкта приватизації у власність.

Деякі особливості має приватизація об’єкта нерухомості, який перебуває в оренді. Така приватизація може проводитись як за аукціоном, так і шляхом викупу орендарем. Для того щоб мати право на приватизацію шляхом викупу, також необхідно відповідати визначеним законом вимогам.

Юридична компанія «АРЕС» надає послуги із супроводу процедури приватизації нерухомості.

Ми пропонуємо:

– консультування з питань приватизації;

– аналіз аукціонних вимог, документів клієнта;

– підготовку документів для участі в процедурі приватизації;

– оскарження результатів аукціону;

– супровід процедури приватизації «під ключ».

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.