Одним із вигідних способів придбання нерухомості є її купівля через систему СЕТАМ. На цьому сервісі здійснюється продаж арештованого майна, у тому числі нерухомості. Однією з головних переваг таких купівель можна вважати низьку вартість, оскільки мета СЕТАМ – продати майно боржника і за рахунок виручених коштів погасити його борг.

Однак процедура купівлі на СЕТАМі досить заплутана. Зокрема, для участі в торгах необхідно зареєструватися на веб-сайті, подати відповідну заявку, сплатити гарантійний внесок. Розмір гарантійного внеску – 5% від стартової ціни лота. Ця ж сума одночасно є завдатком зі сплати винагороди за організацію та проведення торгів.

Учаснику надається доступ до торгів одразу ж після підтвердження сплати внеску, а щодо лотів, де така сплата не потрібна, відразу після належного заповнення заявки учасника.

Під час самих торгів учасники висувають свої пропозиції. Цінова пропозиція подається через інтернет-сайт із кроком підвищення ставки. Перша цінова пропозиція має дорівнювати стартовій ціні лота. Наступну пропозицію можна зробити лише тоді, коли вашу попередню пропозицію було перебито. Нова пропозиція має передбачати ціну, яка на встановлений організатором крок вища за попередню. Моментом подання цінової пропозиції вважають установлений момент отримання цінової пропозиції. Користувач може будь-якого моменту торгів зробити цінову пропозицію.

Переможцем визнається учасник, який запропонував найбільшу ціну за пропонований лот.

Після завершення торгів на сайті відображається інформація про закінчення електронних торгів. Після цього система автоматично формує та розміщує на веб-сайті протокол електронних торгів щодо лоту.

Наступного дня система викладає ідентичний протокол електронних торгів щодо лоту з повною інформацією про переможця торгів у його особистому кабінеті. Протягом 10 днів від дня визнання переможця торгів останній зобов’язаний здійснити оплату вартості лота та винагороди за обслуговування процедури торгів.

Якщо ж оплату за лот було проведено з пропуском термінів або оплата була неповною, то кошти підлягають поверненню протягом 7 днів від дня їх надходження на рахунок, а гарантійний внесок не повертається. У такому випадку переможцем буде визнано того учасника, який запропонував другу за величиною суму за лот.

Після проведення переможцем усіх виплат за лот виконавець складає акт про проведення електронних торгів. Акт про проведення електронних торгів визнається документом, який підтверджує виникнення права власності на майно.

Якщо ж було придбано нерухомість, то документом, який підтверджує виникнення права власності на придбане майно, визнається свідоцтво про придбання нерухомого майна з публічних торгів, яке видається нотаріусом.

Як ви бачите, процедура придбання майна через СЕТАМ досить складна і складається із багатьох етапів. Однак вигідна ціна купівлі може переважити всі ці труднощі. Юридична компанія «АРЕС» може допомогти вам подолати всі ці труднощі на шляху до вигідного придбання.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.