У нинішній час неможливо уявити собі життя без будівництва нових об’єктів і споруд. Великі міста з кожним роком обростають дедалі новими й новими будинками.

Будівництво – це досить вимогливе та відповідальне завдання. Воно передбачає спорудження таких об’єктів, експлуатація яких була б на 100% безпечною. Зазначеного досягають точними розрахунками проєктувальників і оформленням документів. Результатом будівництва будь-якого будинку є введення його в експлуатацію. Фактично це означає узаконення юридичного статусу об’єкта, визнання його законності державою. Введення в експлуатацію об’єкта дає можливість його власнику вільно розпоряджатися ним (продавати, здавати в оренду, експлуатувати за призначенням).

Говорячи про введення в експлуатацію об’єктів будівництва, необхідно відзначити, що ця процедура залежить від того, до якого класу наслідків (відповідальності) належить об’єкт. Існує три таких класи:

1) незначні наслідки – СС1;

2) середні наслідки – СС2;

3) значні наслідки – СС3.

Чинне законодавство встановлює чіткі межі віднесення того чи іншого об’єкта до певного класу наслідків. Наприклад, до класу СС1 не можуть бути віднесені пам’ятки культурної спадщини національного та місцевого значення, житлові будинки більше чотирьох поверхів тощо. До класу СС3 належать пам’ятки культурної спадщини, об’єкти підвищеної небезпеки, житлові та громадські будівлі висотою понад 100 метрів.

Як здійснюється прийняття об’єктів в експлуатацію?

Якщо об’єкт належить до незначного класу наслідків (СС1), для введення його в експлуатацію буде потрібно подати до органу державної архітектурно-будівельної інспекції декларацію про готовність об’єкта в експлуатацію, яка безкоштовно реєструється останнім протягом десяти робочих днів.

Процедура введення в експлуатацію об’єктів із середнім (СС2) і значним (СС3) класами наслідків більш трудомістка. Заявнику необхідно подати до органу акт готовності об’єкта до експлуатації, який підписують замовник, генеральний проєктувальник, генеральний підрядник або підрядник, субпідрядник і страховик. За результатами розгляду акту видається сертифікат, дата видачі якого є датою прийняття об’єкта в експлуатацію. Термін видачі сертифіката – 10 робочих днів.

Правильність заповнення декларації або акту, а також збирання інших необхідних документів безпосередньо залежать від отримання позитивного результату – прийняття об’єкта в експлуатацію.

Юридична компанія «АРЕС» має чималий досвід щодо супроводу процедури прийняття об’єктів в експлуатацію. Наші юристи допоможуть підготувати документи, а також грамотно їх заповнити.

Наші послуги:

1) консультації з питань прийняття об’єктів в експлуатацію;

2) аналіз вашої ситуації та документів;

3) заповнення декларації та акту про готовність об’єкта в експлуатацію;

4) супровід процедури прийняття об’єкта в експлуатацію «під ключ».

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.