Земля – це один із найцінніших ресурсів, оскільки вона не підлягає відновленню. У зв’язку із цим на ринку землі існує чимало осіб, які хочуть незаконним шляхом отримати землю у свою власність або користування.

Земельна ділянка може опинитися предметом величезної кількості договорів: купівлі-продажу, оренди, дарування, іпотеки обміну та багатьох інших. Під час здійснення таких операцій необхідно звернути увагу на деякі нюанси.

1) Документи на землю. Документом, який підтверджує право власності на земельну ділянку, є договір купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтво про право власності на спадщину, свідоцтво про право власності на земельну ділянку та деякі інші. Крім того, для оформлення угоди необхідно, щоб земельній ділянці був присвоєний кадастровий номер, що підтверджується відповідним витягом. Для перевірки справжності перерахованих вище документів необхідно отримати витяг із Реєстру нерухомості і також із Державного земельного кадастру.

2) Наявність арештів або інших обтяжень. Трапляються ситуації, коли продавець, вводячи в оману покупця, продає останньому земельну ділянку, якою не можна користуватися та розпоряджатися в повному обсязі. Для перевірки цього факту також слід звернутися до реєстру нерухомості.

3) Порядність і репутація контрагента. Контрагент може перебувати в реєстрі боржників, на нього можуть бути відкриті виконавчі провадження, що вплине на виконання договірних зобов’язань. Крім того, потрібно звернути увагу на дані реєстру судових рішень. Там можна знайти інформацію про судові спори, в яких міг брати участь контрагент, перевірити, чи стосуються вони об’єкта угоди.

Юридична компанія «АРЕС» надає послуги із супроводу угод та аналізу правовстановлюючих документів на земельну ділянку. Ми можемо запропонувати:

1) надання консультацій;

2) аналіз документів на земельну ділянку;

3) підготовку текстів договорів, аналіз запропонованих текстів на предмет ризиків;

4) супровід угод «під ключ».

skype

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.