Як відомо, земля та її надра на території України є об’єктами права власності українського народу. Будь-який громадянин України має повне право користуватися всіма природними об’єктами права власності народу відповідно до закону.

Однак земля перебуває під ретельною охороною держави, оскільки є основним національним багатством. Таким чином, для отримання землі в приватну власність або користування держава створила норми, відповідно до яких це можна зробити.

Особа, зацікавлена в одержанні у власність або користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, зобов’язана звернутися із клопотанням до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування. У клопотанні необхідно вказати орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. Також потрібно додати графічні матеріали, де буде зазначено бажане місце ділянки та її розмір, а також інші документи, залежно від ситуації.

Клопотання розглядають протягом одного місяця, за результатами якого орган приймає рішення про видачу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмовляє в його видачі. Якщо протягом зазначеного строку рішення не буде прийняте, особа може без його отримання замовити розроблення технічної документації. Фактично ненадання органом відповіді протягом відведеного часу вважається автоматичною згодою на його видачу.

Отже, після отримання заповітного дозволу потрібно звернутися до виконавців робіт із землеустрою для замовлення проєкту землеустрою для відведення земельної ділянки.

Після його отримання проєкт необхідно погодити із територіальним органом Держгеокадастру України. Протягом десяти днів від моменту отримання проєкту орган повинен надати свої висновки про його погодження або мотивовану відмову в його погодженні. Крім того, у деяких випадках проєкт також повинен пройти державну експертизу, яку проводить Держгеокадастр або його територіальні органи.

Після погодження проєкту, в дванадцятиденний термін відповідний орган приймає рішення про затвердження проєкту землеустрою та надання її у власність або користування.

Слід зазначити, що процес відведення землі не такий простий, як здається на папері. Досить часто органи з тієї або іншої причини можуть відмовляти у видачі дозволу на розроблення проєкту землеустрою, погодження або затвердження проєкту. У такому випадку іноді доводиться звертатися в судові органи за захистом своїх прав.

Юридична компанія «АРЕС» протягом багатьох років успішно займається питаннями відведення земельної ділянки для отримання її у власність або користування. Як правило, у людини, яка не є фахівцем із земельних питань, така процедура займає роки, і в результаті навіть не виправдовує очікування. Наші юристи проаналізують вашу ситуацію, запропонують варіанти вирішення проблем і проведуть відведення землі в максимально стислі терміни.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.