Законодавством визначено дев’ять категорій земель України відповідно до їх цільового призначення: для ведення сільського господарства, для житлового та громадського будівництва, землі промисловості тощо. У межах кожної категорії є свої підвиди. Всі ці категорії означають, що на кожній земельній ділянці можна вести тільки певний вид діяльності. У зв’язку з цим може виникнути необхідність зміни цільового призначення земельної ділянки.

Зміна цільового призначення земельної ділянки проводиться у декілька етапів. У першу чергу необхідно розробити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміни її цільового призначення. Це завдання виконує землевпорядник, який має право на проведення робіт зазначеного виду.

Після розроблення проєкту необхідно отримати дозвіл територіального органу Держгеокадастру. Погоджений проєкт затверджується обласною державною адміністрацією або місцевою радою, залежно від того, де перебуває земельна ділянка.

Слід зазначити, що не будь-яку земельну ділянку може змінити своє цільове призначення. Обмеження передбачені стосовно земельних ділянок сільськогосподарського й оборонного призначення. Крім того, деякі види цільового призначення мають певні особливості.

Розібратися у всьому цьому допоможе юридична компанія «АРЕС». Наші співробітники мають необхідні компетенції для проведення процедури зміни цільового призначення земельної ділянки. Ми можемо вам запропонувати:

1) надання усних і письмових консультацій;

2) аналіз документів;

3) підготовку і подання заяв для проведення необхідних дій;

4) проведення процедури «під ключ»;

5) оскарження рішень державних органів у суді.

skype

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.