Витяг із земельного кадастру (ДЗК) – це довідка, яка підтверджує інформацію, що перебуває у публічному доступі в Державному земельному кадастрі. Також це один із видів послуг, які надаються державним реєстратором даних як підтвердження про внесення змін до Держкадастру.

Витяг з земельного кадастру, як правило, надається у двох ситуаціях:

– під час реєстрації (приватизації) ділянки у ДЗК (у тому числі для присвоєння кадастрового номера);

– у разі певних дій із земельною ділянкою (купівля-продаж, дарування, оренда тощо).

За первинної реєстрації ділянки у ДЗК власник повинен мати на руках державний акт про право власності на земельну ділянку. В такому випадку державному реєстратору за місцем знаходження ділянки надається пакет документів для проведення реєстрації. У разі подання повного пакету документів проводять реєстрацію, і на підтвердження цього державний реєстратор видає власнику витяг із кадастру ДЗК.

У другому випадку цей документ може стати в нагоді під час переходу права власності або користування іншій особі. Наприклад, у разі складання договору купівлі-продажу нотаріус може попросити надати витяг із кадастру (ДЗК), оскільки в ньому міститься така інформація, як нормативно-грошова оцінка, обмеження використання ділянки тощо.

Які документи потрібні для самостійного отримання витягу?

Для цього слід звернутися до територіального департаменту Держгеокадастру за місцем знаходження землі, надавши такий пакет документів:

  • заяву про надання витягу (її приклад знаходиться у Держгеокадастрі);
  • паспорт і РНОКПП власника ділянки (копія та оригінал);
  • державний акт про право власності на ділянку (копія та оригінал);
  • XML-файл. Він надається землевпорядною організацією на електронному носії;
  • запит нотаріуса (якщо такий є);
  • інформацію про межі ділянки;
  • квитанцію про оплату арбітражного збору;
  • у разі подання документів через представника – довіреність.

Відповідно до законодавства України витяг із земельного кадастру (ДЗК) має надаватися у день його запиту, але на практиці це займає значно більше часу.

Юридична компанія «АРЕС» вже багато років займається наданням послуг такого виду й успішно зарекомендувала себе на ринку. Наші юристи допоможуть вам зібрати необхідний пакет документів і отримати необхідний витяг.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.