Досить значний відсоток землекористувачів, особливо у сільській місцевості, не оформили належним чином своє право приватної власності і, таким чином, з юридичної точки зору, ця земля не належить їм, а перебуває у державній або комунальній власності. Для того щоб документально оформити своє право на землю, необхідно пройти процедуру приватизації.

Існує два види приватизації: платна й безоплатна. Кожен громадянин України має право на приватизацію декількох видів земельних ділянок.

Наприклад, можна безоплатно приватизувати:

  • для ведення особистого сільського господарства – не більше 2 гектарів;
  • для ведення садівництва – не більше 12 соток;
  • для ведення фермерського господарства – у розмірі земельної частки (паю), встановленому для членів сільськогосподарських підприємств;
  • для будівництва гаражів – не більше 1 сотки тощо.

Однак ця процедура є досить складною і складається із декількох етапів. Спочатку необхідно звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (найчастіше необхідним органом є місцева (міська, селищна, сільська) рада) й отримати його рішення. Заяву громадянина розглядають протягом одного місяця. У результаті уповноважений орган видає дозвіл на розроблення проєкту землеустрою для відведення земельної ділянки.

Після цього слід звернутися до виконавця робіт із землеустрою для підготовки вищевказаного проєкту. Підготовлений проєкт землеустрою для відведення земельної ділянки погоджують із територіальним органом Держгеокадастру.

Наступним етапом процедури безоплатної приватизації є прийняття відповідним органом рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передання її у власність.

Останній етап – державна реєстрація права власності на земельну ділянку. Таку реєстрацію можуть провести як нотаріус, так і в Центрі надання адміністративних послуг.

Як ви могли помітити, така процедура є досить складною. На кожному етапі необхідно контролювати правильність оформлення документів, оскільки кожна помилка тягне з собою втрату часу й грошей. Крім того, необхідно багато разів відвідувати різні установи для подання-отримання документів.

Юридична компанія «АРЕС» надає послуги із супроводу процедури приватизації. Наші юристи та адвокати можуть вам запропонувати:

1) консультації щодо процедури приватизації;

2) аналіз документів;

3) представництво інтересів у різних установах;

4) оскарження протиправних рішень, дій і бездіяльності уповноважених органів;

5) приватизацію земельної ділянки «під ключ».

Звернувшись до нас, ви передаєте своє питання в руки досвідчених фахівців, які підберуть правильне рішення у конкретно вашій ситуації. Індивідуальний підхід до кожного клієнта – запорука успішного результату.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.