Відповідно до Конституції України земля є майном громадян. Тож чому ж не скористатися своїм правом і не виділити собі ділянку землі?

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожному громадянину України надається можливість безоплатно отримати земельну ділянку із земель комунальної або державної власності. Розмір виділеної ділянки безпосередньо залежить від цільового призначення і становить:

  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,000 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,1200 га;
  • для будівництва індивідуального гаража – не більше 0,0100 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1000 га;
  • для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд – не більше 0,1000 га (у місті); 0,1500 га (у селищі); 0,2500 га (у селі).

Важливо уточнити: якщо ви отримали земельну ділянку меншого розміру, ніж її максимальне значення розміру, передбачене статтею 121 ЗКУ, то очікувати компенсації або ж другої ділянки не варто.

Як ми бачимо, недостатньо просто знати, що ви маєте право на земельну ділянку, важливо вміти правильно ним скористатися.

Із чого ж почати?

У першу чергу необхідно визначитися з цільовим призначенням ділянки, а також обрати вільну землю (якщо існують сумніви, чи не зайнято ту чи іншу ділянку, слід звернутися із запитом про надання публічної інформації до органу місцевого самоврядування, управління містобудування та архітектури місцевої держадміністрації та/або до територіального управління Держгеокадастру).

По-друге, потрібно подбати про розроблення та затвердження технічної документації й докладного плану території. Необхідно відзначити, що цей етап є одним із найскладніших у всій процедурі, оскільки процедура розроблення та затвердження детального плану території є досить складною і проблемною.

Після того, як ви затвердили технічну документацію і детальний план, вам необхідно подати клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений передавати земельні ділянки із державної або комунальної власності. У клопотанні мають бути вказані цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

На цьому, власне, ваші дії закінчуються й починається розгляд вашого клопотання у відповідному органі. Якщо ви все зробили правильно і не припустилися помилок, вітаємо, вам буде виділено земельну ділянку, яку в подальшому необхідно приватизувати.

Як ми всі розуміємо, така процедура, як виділення земельної ділянки із державної або комунальної власності, не може бути простою, оскільки держава не дуже поспішає роздавати землю, а також, щоб не було зловживань і різного роду махінацій, ця процедура є надто трудомісткою.

Саме тому ми рекомендуємо вам звернутися до професіоналів юридичної компанії «АРЕС», які допоможуть вам з питанням земельних ділянок будь-якої складності шляхом надання усних і письмових консультацій, підготовки плану заходів, надання послуг із юридичного супроводу будь-якого етапу приватизації, а також щодо приватизації земельної ділянки «під ключ».

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.