Вже традиційно Львів зустрів експертів Проекту ЄС «Право-Justice» для обговорення важливих питань функціонування процесуальних кодексів. Цього разу зустріч була зумовлена презентацією моніторингового звіту ефективності застосування положень Кодексу адміністративного судочинства України.Серед експертів участь у заході взяв Роман Чумак, керуючий партнер АО «ЮК «Арес». 

Під час заходу присутні проаналізували проблемні питання, пов’язані з дискрецією органів державної влади, забезпеченням доступності та справедливості адміністративного судочинства, судовою медіацією та врегулюванням спорів.

У рамках заходу відбулося дві сесії, під час яких учасники змогли ознайомитись із методологією та окремими статистичними даними проведеного дослідження, а також долучитися до дискусії про основні проблеми адміністративного судочинства і рекомендації щодо підвищення його ефективності.

За словами Михайла Смоковича, Голови Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду України: «Сьогодні ми спостерігаємо новий виток реформ як щодо судоустрою, так і щодо процесуальних аспектів судочинства. Щодо адміністративного судочинства, то зараз реформатори акцентують увагу на касаційній інстанції. В основу цих реформ покладають те, що всі спори повинні завершуватись на стадії апеляційного розгляду. Щодо судоустрою, то тут також існують певні питання, зокрема щодо оплати праці суддів, щодо роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя та функціонування Верховного Суду». Водночас пан Михайло додав, що поряд із проблемними та дискусійними питаннями судочинства є й багато позитивних змін.

Щодо самого моніторингу, то дослідження відбувалось у декілька етапів, зокрема, підготовці звіту передували збір, узагальнення та аналіз інформації, проведення анкетувань та консультацій. 

Участь у проекті взяли 17 наукових установ та 56 судів.

Дослідження проведено з метою контролю системності нормативно-правових актів та своєчасної підготовки і розробки концепцій у сфері, яка потребує врегулювання або вдосконалення правового регулювання.

© Юридическая компания "АРЕС". Все права защищены. Использование материалов и новостей сайта разрешается при условии ссылки на www.areslex.com. Обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в любом абзаце на цитируемую статью или новость.