В рамках моніторингу було зібрано дані, які за наслідками аналізу дозволяють побачити прогалини у законодавстві та практиці застосування, відтак — запропонувати конкретні рішення інституціям, які його втілюють. Зокрема, важливим етапом стала оцінка матеріального та процесуального адміністративного законодавства. 

В рамках презентації було піднято питання виконання рішень адміністративних судів. Одним із експертів обговорення виступив Роман Чумак, керуючий партнер АО «ЮК «Арес». За словами Романа, основними причинами невиконання судових рішень є:

 ✅ Неоднакове застосування принципу дискреційних повноважень суб’єктів владних повноважень.

 ✅ Відсутність дискреції суду. 

 ✅ Низька кваліфікація адвокатів. 

 ✅ Системні боржники та небажання держави вирішити цю проблему. 

 ✅ Недостатній рівень аргументованості судового рішення.

«Адміністративні суди існують в Україні вже більше 10 років, але на такі питання, яку користь вони приносять суспільству, судовій системі, розподілу влади в країні, поки що ніхто системно не відповідав, — стверджує керівник Проєкту ЄС «Право-Justice» Довидас Віткаускас. — Разом із Міністерством юстиції через моніторинг ми намагаємося дати відповідь на ці складні загальні питання, а також їх деталізувати».

Ознайомитися зі звітом: https://bit.ly/2TIyybN

© Юридическая компания "АРЕС". Все права защищены. Использование материалов и новостей сайта разрешается при условии ссылки на www.areslex.com. Обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в любом абзаце на цитируемую статью или новость.