Адвокат, голова Харківського відділення АПУ Роман Чумак спеціально для програми «Тема дня» на телеканалі ОТБ висловив свою позицію щодо ситуації, яка склалася із суддею Київського районного суду міста Харкова Нев’ядомським Денисом.

Прокуратура Харківської області розпочала досудове розслідування за статтею 375 Кримінального кодексу України («Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови»). Підставою для кримінального переслідування було прийняття суддею рішення про повернення обвинувального акту прокурору через численні порушення прав обвинуваченого на захист та відмову у задоволенні клопотання прокурора про продовження строків тримання обвинуваченого під вартою.

Для більш детального ознайомлення з позицією адвоката Романа Чумака щодо цієї справи зверніться за посиланням на відео.

Порушення кримінальної справи щодо судді за прийняте ним рішення є прямим тиском на суд, втручанням у здійснення правосуддя. Такі дії прямо порушують норми Конституції України, а також суперечать основним принципам незалежності судових органів.

Ініціювання кримінального переслідування судді у згаданому контексті є засобом незаконного впливу на суд. Певна річ, дії судді Нев’ядомського, на думку прокурорів, перекреслюють результати їхньої роботи – обвинувачений вийшов на свободу, а обвинувальний акт надіслано для доопрацювання. Але ключовим є той факт, що розгляд справи ще не завершено. Тож прокуратура має право подати апеляційну скаргу.

Згідно з пунктом 4 частини З статті 39 Конституції України до основних засад кримінального судочинства належить змагальність сторін і свобода щодо надання ними суду своїх доказів, а також у доведення перед судом їх переконливості. У кримінальному процесі є сторони, що представляють сторону обвинувачення і сторону захисту й незалежний суд, який приймає рішення у справі.

Дії прокуратури слід розцінювати як намагання сторони обвинувачення вплинути на суд, що неприпустимо у правовій державі.

© Юридическая компания "АРЕС". Все права защищены. Использование материалов и новостей сайта разрешается при условии ссылки на www.areslex.com. Обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в любом абзаце на цитируемую статью или новость.