У 2018 році уряд України оголосив про початок масових перевірок підприємців і підприємств на предмет дотримання ними трудового законодавства. Такі перевірки пройшли по всіх містах України й торкнулися як великих підприємств, так і невеликих підприємців, перевіряли й цілі ринки, виробничі приміщення, офіси.

Тенденція підвищеної уваги інспекції праці до питань проведення перевірок зберігається й у 2019 році. За підсумками минулого року можна сміливо сказати, що професійний рівень перевіряючих інспекторів зріс так само, як і еволюціонували питання, що можуть опинитись предметом перевірки.

Судова практика оскарження результатів проведення перевірок інспекцією праці наразі лише формується, але з упевненістю можна сказати одне: потрібно надавати більше уваги оформленню трудових відносин на підприємстві та веденню кадрової документації.

Спробуємо відповісти на найпоширеніші питання:

До мене прийшли на перевірку. Що робити? Передусім, зателефонувати юристу й перевірити у перевіряючих наявність наказу про проведення перевірки, направлення та службові посвідчення інспекторів.

Чи можу я або співробітники відмовитися від надання пояснень? Так. Більше того, ми рекомендуємо не давати пояснень без адвоката.

Мені виписали штраф. Такий штраф можна оскаржити в судовому порядку після вивчення всіх обставин й оцінювання перспектив звернення до суду.

Від себе хочемо додати, що до будь-якої перевірки, а тим більше інспекції праці (з урахуванням величезних штрафів), необхідно готуватися заздалегідь. Особливої уваги ми радимо надати порядку оформлення трудових відносин на підприємстві, складанню кадрової документації. Зараз уже недостатньо оформити цивільно-правовий договір і не оформляти співробітника у штат. Такі договори потрібно оформляти правильно, з урахуванням практики перевірок.

Перевіряючі не будуть розбиратися в хитросплетіннях взаємин підприємців в одному офісному приміщенні, тому до цього необхідно готуватися завчасно. Вони випишуть штраф і вже тоді у вас виникне складність із оскарженням його в суді.

Персонал вашого підприємства обов’язково необхідно підготувати до майбутньої перевірки, адже саме від їхньої злагодженої роботи залежить, до яких висновків дійдуть перевіряючі.

Наші послуги:

– підготовка кадрової документації;

– консультування щодо організації трудових відносин на підприємстві;

– участь у проведенні перевірки інспекцією праці;

– оскарження результатів проведення перевірок інспекцією праці;

– представництво інтересів клієнта у судах.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.