У Конституції України йдеться про недоторканність власності. У зв’язку з цим у Кримінальному кодексі передбачені відповідні статті за порушення цього права.

Основні злочини проти власності: крадіжка, розбій, грабіж, вимагання, шахрайство. Основна їхня відмінність – характер дій злочинця.

Крадіжка (таємне викрадення чужого майна) – найлегший із перерахованих вище злочинів. Крадіжка без обтяжуючих обставин – кримінальний проступок, розслідування щодо якого відбувається за спрощеною процедурою.

У свою чергу, грабіж відрізняється від крадіжки тим, що під час грабежу розкрадання відбувається у відкритій формі для злочинця, у зв’язку з чим відповідальність за грабіж більш сувора. Також під час грабежу, на відміну від крадіжки, може застосовуватися фізичне насильство, яке не є небезпечним для життя.

Однак під час розбою, на відміну від грабежу, застосовується насильство, небезпечне для життя людини, або загроза такого насильства.

Вимагання – вимога передати чуже майно із загрозою для життя, здоров’я, майна, розголошення інформації та інше, та може супроводжуватися насильством. Головна відмінність від розбою полягає в тому, що під час розбою насильство спрямоване на заволодіння майном тут і зараз, у той час як у разі вимагання насильство спрямоване на заволодіння майном у майбутньому.

Знаючи відмінності щодо складу зазначених злочинів, керуючись судовою практикою, кваліфікований адвокат може змінити кваліфікацію злочину із більш тяжкого на менш тяжкий або, у зв’язку з відсутністю складу злочину, закрити кримінальну справу чи отримати виправдувальний вирок суду.

Юридична компанія «АРЕС» надає такі види юридичних послуг:

– усна або письмова консультація;

– аналіз матеріалів кримінальної справи;

– складання заяв, клопотань;

– участь у допитах, обшуках та інших слідчих діях;

– захист у судових засіданнях;

– комплексний захист від кримінального переслідування.

Адвокати юридичної компанії «АРЕС» забезпечать ваш захист на всіх стадіях кримінального процесу, звернуть увагу на всі помилки слідства та докладуть усіх зусиль для досягнення необхідного результату.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.