Одним із найважливіших благ для кожної людини є її здоров’я. Саме тому за злочини проти здоров’я передбачені суворі види покарання, в тому числі й позбавлення волі.

Але як це часто буває, правоохоронні органи для поліпшення своїх показників намагаються притягти до відповідальності за більш тяжкий злочин, якого по факту не було. Наприклад, людині було завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості, а поліція порушує кримінальну справу за статтею 121 Кримінального кодексу України – «Тяжкі тілесні ушкодження». І таких прикладів безліч.

Звичайно ж, коли трапляється подібний інцидент, необхідно якомога швидше звернутися до досвідченого адвоката. Специфіка таких кримінальних справ полягає у тому, що деякі тілесні ушкодження мають властивість швидко загоюватись, сліди крові на місці злочину можуть зникнути або змінити свій вигляд, постраждалий або інші особи можуть сфальсифікувати завдану шкоду або інші докази. Тому під час огляду місця події, допиту всіх учасників події, первинного медичного огляду дуже важливо, щоб кваліфікований адвокат контролював ці дії, не даючи можливості спотворити фактичні обставини.

На початковому етапі розслідування складності не закінчуються. Участь адвоката дуже важлива під час проведення слідчих дій, таких як слідчий експеримент, пред’явлення до впізнання. Під час таких дій і збирається основна доказова база, яка буде передаватися до суду.

Крім того, дуже важливо не забувати про судово-медичну експертизу – найважливіший доказ у справах такої категорії. Трапляються випадки, коли постраждалий або інші особи впливають на експертний висновок. У результаті може відображатися спотворена інформація, яка не відповідає фактичним обставинам. У таких випадках необхідно замовляти альтернативний висновок або рецензію на вже готовий висновок експерта.

Важлива участь адвоката і під час судового слідства, оскільки необхідно грамотно надати всі зібрані адвокатом докази, звернути увагу суду на неправоту слідства, якщо це необхідно, виявити всі процесуальні помилки прокуратури та поліції й спростувати звинувачення.

Адвокати нашої юридичної компанії «АРЕС» неодноразово змінювали кваліфікації злочинів: наприклад, обвинувачених за статтею 121 Кримінального кодексу України («Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень») на схожий склад, передбачений ст. 128 Кримінального кодексу України («Необережне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень»).

Також наші фахівці мають досвід закриття кримінальних справ, які порушують стосовно осіб ще на стадії досудового розслідування, за відсутністю в їхніх діях складу злочину. До кожної конкретної ситуації наші юристи підходять індивідуально, у багатьох випадках проводять власне розслідування, збираючи докази, які виправдовують підзахисних або дають підстави для застосування більш м’якого покарання за санкцією статті.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.