Злочини, які стосуються зазіхання на статеву свободу і статеву недоторканість, мають свої особливості. У разі зґвалтування кримінальна справа порушується не інакше як на підставі заяви постраждалої особи, але закрити цю кримінальну справу за фактом примирення сторін неможливо. Сам по собі процес розслідування злочинів проти статевої свободи та недоторканості вимагає проведення величезної кількості судових експертиз.

Для з’ясування обставин у справі адвокат має право ставити питання експерту, який проводитиме ту чи іншу експертизу. Цей момент є одним із головних у разі зібрання доказів, які сприяють виправданню особи, для застосування до неї мінімального покарання або покарання, установленого нижче за мінімальну межу, що передбачено санкцією статті КК України.

Відповідно до Конституції України кожен громадянин має право на статеву свободу і статеву недоторканість. У будь-якому суспільстві це право досить міцно оберігається з боку закону, але часто люди зловживають ним, наприклад, погоджуючись на статевий акт, а згодом подаючи заяву до поліції з метою шантажу свого партнера. Це трапляється не лише з малознайомими людьми, але й навіть у шлюбних відносинах. Робота адвоката у таких справах є дуже трудомістким процесом, йому належить виконати титанічну працю, оскільки це дуже специфічний кримінальний процес, без свідків та інших доказів винуватості або невинності людини.

Важливим моментом щодо кваліфікації злочинів такого характеру є те, що поведінка жертви не має значення, тобто віктимна (провокуюча) поведінка не дає іншій людині право на вчинення будь-яких сексуальних дій без згоди партнера. Не важливо, одягнена жертва зухвало чи перебуває вона у стані алкогольного сп’яніння та інші провокуючі фактори.

У такій категорії справ дуже важлива участь адвоката як з боку обвинуваченого, так і з боку постраждалого, оскільки розібратися самостійно у хитросплетіннях кримінального законодавства дуже складно, і найменше, неправильно зафіксоване слово, сказане у процесі слідства або в суді, може докорінно змінити результат справи.

Тому участь кваліфікованого адвоката у такій категорії справ переважно необхідність, аніж бажання людини, що зумовлено специфікою українського законодавства.

Наші послуги:

  • захист або представництво адвокатом під час звинувачення у зґвалтуванні;
  • захист адвокатом у разі звинувачення в насильницькому задоволенні статевої пристрасті неприродним шляхом;
  • захист адвокатом у разі звинувачення в примушуванні до вступу в статевий зв’язок;
  • захист адвокатом у разі звинувачення в статевих зносинах з особою, яка не досягла статевої зрілості;
  • захист адвокатом у разі звинувачення в розбещенні неповнолітніх.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.