У наш час одним із найбільш резонансних видів кримінального злочину суспільство вважає умисне вбивство. Щодня у новинах ми можемо почути про подібні події в різних частинах України. Стан нашої слідчої системи якісно відображає статистика. Згідно з інформацією, наданою ГПУ, за останні три роки правопорушення, визначені за ст. 115 КК України, становлять майже 20 000 випадків. Але з обвинувальним актом до суду спрямовується лише 25%. Зокрема, суд першої інстанції виносить близько 97% обвинувальних вироків.

В інформації, наданій на сайті «Судова влада», йдеться, що із загальної кількості обвинувальних рішень у суді апеляційної інстанції скасовують аж 25% вироків і близько 12% змінюють. Ця груба статистика свідчить про те, що наша система правосуддя не ідеальна, і для правильної кваліфікації злочину або ж, загалом, для визнання людини невинною, замало сподіватися на суд першої інстанції, потрібно, в разі обвинувального вироку, звертатися з апеляційною, касаційною скаргою, у деяких випадках не зайвим буде звернутися і до Європейського суду з прав людини.

Що ж робити у разі затримання правоохоронними органами за підозрою в умисному вбивстві? Декілька порад.

Першочергове завдання за непередбачених обставин – це зателефонувати своєму адвокатові, щоб уникнути порушення ваших прав на початкових стадіях.

Друга порада: утриматися від участі в будь-яких слідчих діях, не дочекавшись правозахисника.

Третя порада: як говорить прислів’я, – «Слово срібло, мовчання – золото».

У сукупності перераховані вище поради допоможуть спростити роботу вашого адвоката.

У категоріях справ проти особистості є декілька важливих аспектів у разі складання стратегії захисту:

  • Установлення обставин предмета захисту, тобто обставин, які адвокату потрібно довести або спростувати.
  • Аналіз криміналістичної характеристики відповідних видів кримінальних правопорушень з позиції сторони захисту.
  • Вибір типової правової позиції з урахуванням конкретної процесуальної ситуації.
  • Визначення оптимальної послідовності дій адвоката та можливості їх коригування на кожній стадії кримінального судочинства або його етапів.
  • Виявлення особливостей застосування дозволених і заборонених законом способів і засобів, з огляду на специфіку захисту.

Особливої уваги слід надати участі адвоката у справах, якщо саме ви стали постраждалою стороною у певному виді злочину (кваліфікація за ст. 15 і ст. 115 Кримінального кодексу). Поширені випадки, коли людина уникає покарання за скоєний злочин з різних причин – будь то погана якість досудового розслідування або певна особиста зацікавленість слідчого чи прокурора у результаті слідства. Звернувшись до адвоката з кримінальних справ, за допомогою правильно розробленої стратегії, керуючись контролем органів досудового розслідування, шанси злочинця уникнути покарання близькі до нуля. Робота адвоката, який представляє інтереси постраждалого, полягає у тому, що він не дозволить «зам’яти» справу, надасть додаткові докази слідству, проконтролює правильність проведення слідчих дій, представить і захистить інтереси клієнта у суді.

Юридична компанія «АРЕС» на ринку захисту прав громадян уже багато років й успішно відстоює права своїх клієнтів. Наша професійна команда адвокатів і юристів допоможе захистити ваші права. Ми старанно працюємо над реалізацією принципу Aequĭtas sequĭtur legem, що означає – «Справедливість йде за законом».

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.