Найбільший подарунок, який батьки можуть зробити своїй дитині, – це атмосфера любові, оскільки в такій атмосфері вона розвивається найкраще. Джон (Джон Готтман і Джулі Шварц-Готтман)

Позбавлення батьківських прав спрямоване, насамперед, на реалізацію прав та інтересів дитини. Для недбайливих батьків така відповідальність настає за умови неправомірних вчинків батька й матері (або когось одного), свідомого нехтування ними своїми батьківськими обов’язками. Категорія таких справ досить складна.

Труднощі зазвичай викликає і моральний бік процесу, і зібрання доказів. У статті 121 Сімейного кодексу (далі – СК) України зазначено, що права та обов’язки матері й дитини базуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану. Згідно зі статистикою, у 2019 році в Україні судами України 2674 батьків були позбавлені батьківських прав. Стаття 164 СК України встановлює причини, за якими батьки позбавляються своїх батьківських прав.

А у статті 165 СК України прописане обмежене коло осіб, які мають право на звернення до суду з позовом. Цей процес відбувається тільки через суд, за обов’язкової участі органів опіки та піклування. У засіданнях в такій категорії справ присутні представники органів опіки, орган опіки складає висновок до суду про доцільність позбавлення батьківських прав, бере обов’язкову участь у цих справах і виступає третьою особою в суді. Також визначено правові наслідки позбавлення батьківських прав (стаття 166 СК України).

У разі позбавлення батьківських прав батьки не звільняються від обов’язку щодо забезпечення своєї дитини всім необхідним до досягнення нею 18 років, а також зобов’язуються брати участь у додаткових витратах на дітей і відшкодовувати шкоду, завдану їхньою дитиною. У результаті позбавлення батьківських прав дитина зберігає за собою всі майнові права, що ґрунтуються на кровній спорідненості, зокрема, право на аліменти, право власності на нерухоме майно, користування житловим приміщенням, діти залишаються спадкоємцями першої черги.

У цьому складному процесі без юридичної допомоги не обійтися, тому вкрай необхідно звернутися до досвідчених юристів для проведення цього процесу. Юристи юридичної компанії «АРЕС» допоможуть вам у такій життєвій ситуації. Справа позбавлення батьківських прав розпочинається із первинної консультації та встановлення фактичних обставин справи.

Ми вам допоможемо скласти позов і зібрати доказову базу для забезпечення у подальшому винесення позитивного рішення суду у вашій справі.

До цих послуг входить:

– консультація клієнта щодо питання обмеження або позбавлення прав матері або батька;

– збирання, оброблення, аналіз і пошук доказів;

– складання та подання позову;

– представництво клієнта в суді;

– звернення до органу опіки та піклування для надання ними до суду письмового висновку про можливість позбавлення батьківських прав;

– контроль діяльності судових приставів для виконання рішення суду.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.