Законодавство України передбачає не лише обов’язок батьків утримувати своїх дітей до повноліття, а також і обов’язок повнолітніх дітей утримувати непрацездатних батьків. Діти, крім сплати аліментів, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

Слід зазначити, що непрацездатними є громадяни, які досягли пенсійного віку, або люди з інвалідністю. У свою чергу, на право отримання аліментів не впливає рівень доходу дитини, кількість дітей тощо. Рівень доходу впливає на розмір аліментів. Батько має право звернутися за аліментами до будь-кого з дітей за своїм вибором.

На розмір аліментів впливають:

1) рівень доходу дитини;

2) рівень доходу батьків;

3) працездатність дитини;

4) рівень доходу дитини та інші фактори.

Сума (розмір) аліментів установлюється двома різними способами:

– у відсотковому співвідношенні від заробітної плати;

– у фіксованій сумі (якщо особа має нерегулярний дохід).

Крім того, у виключних випадках, якщо один із батьків тяжко хворий або має інвалідність, а дитина має достатній дохід, можливо в судовому порядку стягнути з неї одноразово або протягом певного терміну кошти на покриття витрат, пов’язаних із лікуванням та доглядом за ним.

Однак має дотримуватися баланс між необхідністю сплачувати аліменти, їх розміром і фактичною можливістю їх сплачувати, їхньою доцільністю.

Звернути увагу на всі нюанси вашої ситуації, проаналізувати їх та ефективно захистити ваші інтереси здатен тільки досвідчений юрист або адвокат. Окрім того, справи подібної категорії є досить складними з моральної точки зору. Адвокат може вберегти вас від зайвих нервових витрат, взявши весь удар на себе.

Ми можемо вам надати такі послуги:

– усна або письмова консультація;

– досудове врегулювання спору – переговори, медіація;

– складання позовної заяви, відзиву, скарг, клопотань;

– участь у судовому засіданні;

– ведення справи «під ключ».

Юридична компанія «АРЕС» має чималий досвід представництва інтересів як платників аліментів, так і осіб, на чию користь вони стягуються. Звернувшись до нас, ви передаєте свою ситуацію в руки кваліфікованих юристів і адвокатів, які допоможуть досягти необхідного вам результату.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.