Із набранням чинності Законом України від 14.07.2020 р. № 768-IX «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор» законодавство чимало змінилося. У Кримінальному кодексі також відбулися зміни, зокрема, у ст. 2032 КК, яку було викладено в новій редакції.

У зв’язку з цими змінами заборонено організацію або проведення гемблінгу без дозволу на проведення відповідного виду процесу з питань виконання та проведення дриблінгу; дозвіл на вказаний вид діяльності видається відповідно до закону; заборонено також випуск або здійснення лотерей особою, яка не має статусу оператора лотерей, або здійснення, функціонування організацій з предметом надання доступу до гемблінгу або лотерей, що здійснюються в мережі інтернет.

Таким чином, юридична особа, яка здійснює діяльність з організації гемблінгу, зобов’язана мати щонайменше два дозволи на здійснення такого виду діяльності, й окремий дозвіл на ігрові столи, автомати як обладнання, необхідне для здійснення господарської діяльності. Законом дозволено здійснювати та проводити гемблінг казино в мережі інтернет за наявності дозволу, однак заборонено створювати інтернет-клуби або інтернет-кафе для того, щоб там люди грали в гемблінг із використанням мережі інтернет.

Стаття 2032 КК України схожа на статтю 164 КпАП, яка передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку здійснення підприємницької діяльності.

Попри те, що негативні наслідки за діяльність у сфері азартних ігор уже не вважають правопорушенням, деякі заходи відповідальності, хоча й переважно дозвільного характеру, все ж залишилися. Вони стосуються переважно організаторів.

Зокрема, відповідальність настає за допуск у приміщення гральних закладів осіб, які не досягли необхідного віку. За це застосовується стягнення у вигляді штрафу. Відповідальність також настає за незаконне здійснення діяльності з організації та проведення азартних ігор (ст. 2032 КК), за участь в організованому без ліцензії гемблінгу (ст. 181 КпАП), прийняття ставок у осіб, які не досягли відповідного віку (ст. 1564 КпАП). Причому згідно зі ст. 181 КпАП відповідальність нестимуть як організатор, так і гравець.

Участь адвоката у таких справах має величезне значення, оскільки співучасники злочину можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Своєчасний захист адвокатом дозволить клієнтові пом’якшити або законним чином уникнути кримінальної відповідальності.

Завдання адвоката – завчасне попередження притягнення особи до кримінальної відповідальності, а вже потім її захист. Специфіка захисту полягає в тому, що на стадії досудового розслідування кримінальної справи адвокат зобов’язаний контролювати кожну процесуальну дію сторони звинувачення й кожне прийняте процесуальне рішення. Участь адвоката під час проведення процесуальних дій більше ніж обов’язкова. Особливо це стосується обшуків, допитів, проведення експертиз та інших слідчих дій.

skype

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.