Випадки протидії законній господарській діяльності кримінально караються. Якщо ви стали жертвою таких дій, необхідно звертатися до поліції з заявою про скоєння злочину щодо вас.

На сьогодні відповідальність за протидію законній господарській діяльності встановлює стаття 206 Кримінальногокодексу України.

Цей злочин характеризує висування протиправної вимоги, у поєднанні з погрозою застосування насильства над постраждалим або близькими йому особами, пошкодженням або знищенням його майна. Вимога може виражатися у декількох формах:

1) припинити займатися господарською діяльністю (наприклад, ліквідувати юридичну особу, продати бізнес третім особам);

2) обмежити таку діяльність (зменшити обсяг виробництва, припинити роботу в певних регіонах, розірвати зв’язки із певними партнерами);

3) укласти угоду (наприклад, укладення договору, виконання якого може призвести до матеріальних збитків або обмежити права чи інтереси постраждалого);

4) не виконувати укладеної угоди (відмова від виконання договору, яка може спричинити матеріальні збитки або обмежити права або інтереси потерпілого).

Необхідно відзначити, що стаття 205 КК може захищати лише законну діяльність. Тобто вимоги припинити діяльність, яка проводиться незаконно, не тягне за собою кримінальну відповідальність.

Санкція статті передбачає такі види покарання:

– штраф від 170 000 до 425 000 грн;

– обмеження волі на строк від 3 до 5 років;

– позбавлення волі на термін від 3 до 10 років.

Крім того, також можуть бути застосовані такі додаткові покарання, як позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, а також конфіскація майна.

Також слід розмежовувати вимагання та протидію законній господарській діяльності. Слід виходити з того, що у разі вимагання винний керується корисливим наміром на заволодіння майном, яке не належить йому. Однак якщо винна особа за допомогою погроз або насильства має на меті припинити або обмежити постраждалого займатися господарською діяльністю, такі дії кваліфікуються вже відповідно до статті 206 КК.

Юридична компанія «АРЕС» пропонує вам такі послуги:

1) консультація постраждалого щодо протидії законній господарській діяльності;

2) складання заяви про вчинення злочину;

3) захист інтересів постраждалого від протидії законній господарській діяльності у кримінальному провадженні;

4) інші юридичні послуги.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.