Щодня ми стикаємося з купівлею чого-небудь, починаючи від продуктів і засобів особистої гігієни й закінчуючи смартфонами та побутовою технікою. Але чи знали ви про те, що частину цих товарів було ввезено на територію нашої країни незаконно, тобто вона є контрабандною і, здійснюючи таку купівлю, існує ймовірність опинитись учасником злочину?

Якщо взяти до уваги історичний розвиток такого явища, як контрабанда, то вважають, що вона з’явилася разом із митною системою й державою як такою. Протягом історії контрабанда мала високий попит і розвиток у країнах, в яких існували високі митні тарифи на імпорт деяких груп товарів, як, наприклад, у Британії кінця XVIII століття, а також у післявоєнний період СРСР.

На сьогоднішній день таке явище, як контрабанда, не втратило своєї актуальності й є досить поширеним у нашій країні. Воно й не дивно, оскільки це суттєво здешевлює вартість товару, отже, збільшується прибуток контрабандиста.

Звичайно, ця проблема не могла бути залишена державою напризволяще, оскільки крім завдавання економічних збитків державі й економіці, контрабанда часто небезпечна для життя та здоров’я людей – зокрема, контрабанда зброї, наркотиків, вибухівки. Щоб урегулювати і звести контрабандну проблему до мінімуму, в Україні існує кримінальна відповідальність за контрабанду, а саме статті 201 і 305 Кримінального кодексу України.

Контрабанда належить до розділу VII КК – «Злочини у сфері господарської діяльності». Стаття 201 чинного Кримінального кодексу містить визначення поняття контрабанди – переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у великих розмірах, а також незаконне переміщення історичних та культурних цінностей, сильнодіючих, вибухових, отруйних речовин, радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових боєприпасів до неї), спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також контрабанда стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством України встановлені відповідні правила вивезення за її межі.

Але ще більшою проблемою, пов’язаною з контрабандою у нашій державі, є те, що особи можуть навіть не підозрювати, що скоюють злочин. Як ви самі розумієте, кримінальна відповідальність – справа не з легких, окрім судової тяганини, існує ймовірність бути визнаним винним і відсидіти термін.

Щоб уникнути таких страшних ситуацій у вашому житті, для збереження щасливого життя та нервів необхідно звертатися за юридичною допомогою. Адже головним завданням юриста є захист прав, свобод та інтересів свого клієнта.

Звертаючись до юридичної компанії «АРЕС», ви отримуєте кваліфіковану юридичну допомогу, грамотно побудовану лінію захисту, а також повний супровід у справі. Адвокати нашої компанії мають практичний досвід роботи в цьому напрямі.

Пам’ятайте, що своєчасне звернення до адвоката збільшить ваші шанси на позитивний результат ще на стадії слідства!

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.