Європейський суд з прав людини – це міжнародний інструмент захисту прав і свобод громадян. З кожним роком кількість звернень до цього суду зростає, і для цього існує низка причин.

За словами уповноваженої з прав людини в Україні Валерії Лутковської, Україна посідає п’яте місце за кількістю звернень громадян до Європейського суду з прав людини.

Безумовно, цей суд є ефективним способом захисту прав і свобод громадян, але, на превеликий жаль, і статистика це підтверджує, із 100 поданих скарг до суду лише 20 скарг суд приймає до свого розгляду.

Причиною такого низького відсотка скарг, які приймає суд, є, як правило, низька якість скарг або відсутність порушень Конвенції з прав людини.

Отже, розглянемо умови, за яких вашу скаргу до Європейського суду з прав людини буде розглянуто:

1. На момент звернення до Європейського суду з прав людини ви маєте вичерпати всі можливі засоби національного судового захисту, іншими словами, вам необхідно звернутися не лише до суду першої інстанції, але й отримати рішення апеляції та рішення касації.

Відповідно до статті 35 Європейської конвенції суд може прийняти питання до розгляду тільки після того, як були вичерпані всі внутрішні засоби правового захисту згідно із загальновизнаними нормами міжнародного права.

2. Звернутись у Європейський суд з прав людини можна протягом 6 (шести) місяців з дати прийняття останнього рішення суду національної інстанції.

3. На момент звернення до Європейського суду в заявника мають бути копії всіх рішень судів національної інстанції.

4. До звернення із заявою до суду юристи нашої компанії вивчать всі надані вами документи та нададуть рекомендації щодо можливості та доцільності звернення до суду.

Слід відзначити, що юристи нашої компанії після аналізу наданих вами документів зможуть визначити наявність або відсутність порушень прав і свобод людини у вашому конкретному випадку.

5. Юристи нашої компанії готують скаргу і повний комплект документів для звернення до Європейського суду.

6. Якщо Суд поставить вимогу про витребування від заявника будь-яких документів або пояснень, юристи нашої компанії підготують усі необхідні документи.

Звертаємо вашу увагу, що складання заяви до Європейського суду з прав людини можливе тільки після детального вивчення всіх матеріалів справи.

Стаття 35 Європейської конвенції встановлює, що суд не приймає до розгляду індивідуальну скаргу, якщо вона:

  • є анонімною.
  • по своїй суті аналогічна до тієї, що вже була розглянута судом, або вже є предметом іншої процедури міжнародного розгляду (наприклад, вами вже подано стосовно цього ж факту скаргу до Комітету з прав людини ООН), або не містить нових фактів, які стосуються справи. Таким чином, повторне звернення до суду з тією ж скаргою з тими самими фактами неприпустиме.

Суд оголошує неприйнятною будь-яку індивідуальну скаргу, якщо він вважає її явно необґрунтованою або такою, що зловживає правом на подання заяви. Явно необґрунтована скарга – скарга, із якої явно не випливають порушення положень Конвенції або порушення незначні; зловживанням правом на подання скарги може вважатися також подання скарги, яка не містить відомостей про порушення прав або містить неправдиві відомості, або неодноразове неподання суду або секретаріату суду відомостей, які вони вимагають подати.

ВАРТІСТЬ НАШИХ ПОСЛУГ

Загальна вартість наших послуг залежить від необхідного обсягу роботи, але ми попередньо оцінюємо обсяг майбутньої роботи, з огляду на такі критерії:

  • кількість порушень конвенційних прав, які необхідно обґрунтувати у скарзі, або кількість питань, поставлених Європейським Судом з прав людини, коли йдеться про підготовку меморандуму (письмового відзиву);
  • обсяг документів, які надаються заявником або особою, яка діє в його інтересах, які необхідно проаналізувати для підготовки скарги або меморандуму; на основі цих документів готується виклад фактичних обставин справи;
  • мова, якою має бути складений документ (російська, англійська або обидві ці мови (якщо заявнику необхідний переклад на російську/українську мову документа, наданого Європейському Суду з прав людини англійською мовою).

Вартість вивчення матеріалів справи для подання скарги до Європейського суду з прав людини – від 1000 грн.

Вартість скарги до Європейського суду з прав людини – від 5000,00 грн.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.